Teplické fotbalisty poslal do vedení ve čtrnácté minutě Pavel Moulis. Po změně stran srovnal z pokutového kopu Ladislav Takács, ale domácímu týmu vrátil vedení taktéž z penalty Pavel Moulis.

Svěřenci trenéra Radima Kučery nakonec jednobrankové vedení udrželi až do závěrečného hvizdu a postoupili do semifinále.

Mezi nejlepší čtveřici postoupila také pražská Sparta, obhájce trofeje. Ta hostila na Letné Jablonec a po bezbrankovém prvním poločase padlo v tom druhém pět branek.

Hostující Ivan Schranz nejprve vystihl nepřesnou malou domů v podání mladého stopera Vitíka a otevřel skóre zápasu. Vedení hostům ale vydrželo krátce.

O dvě minuty později totiž srovnal Ladislav Krejčí mladší a ten samý hráč o dvacet minut později vstřelil svůj druhý gól v zápase, když dorazil do sítě míč po hlavičce Vitíka, který trefil břevno. Za Spartu se prosadili ještě dva střídající hráči. Nejprve Ladislav Krejčí starší pravačkou zblízka prostřelil brankáře po přihrávce od Dočkala, následně Karlsson zakroutil míč téměř do šibenice a Sparta porazila Jablonec 4:1.

Do semifinále se podívá také plzeňská Viktoria, která hostila ve středu odpoledne liberecký Slovan

Když už se bojovný duel blížil k bezbrankovému výsledku a prodloužení, Plzeňští z nenápadné akce udeřili. Dlouhý výkop brankáře Hrušky prodloužil Beauguel hlavou, vybíhající Nguyen promáchnul a Mihálik míč snadno dostal do sítě. Domácí hráč se dočkal prvního gólu v sezoně.

Západočeši tak Slovanu částečně oplatili dvě porážky v této prvoligové sezoně a vyhráli šestý soutěžní zápas po sobě. Do semifinále poháru prošli podruhé za sebou.

Poslední čtvrtfinále mezi Sigmou Olomouc a pražskou Slavií zatím termín nemá. Los semifinále je na programu ve středu 14. dubna, oficiálním hracím dnem semifinále je středa 28. dubna.

Čtvrtfinále MOL Cupu:

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 2:1 (1:0)

Branky: 14. a 65. z pen. Moulis - 52. Takács z pen. Rozhodčí: Lerch – Hájek, Matoušek. ŽK: Řezník, Dancák (oba Boleslav). Bez diváků.

Teplice: Čtvrtečka - Hyčka, Gabriel, Knapík, Droehnle - Kodad (86. Vachoušek), Jukl, Trubač (86. Ljevakovič), Moulis (79. Černý) - Žitný (90. Mareček) - Vukadinovič (90. Kováč). Trenér: R. Kučera.

M. Boleslav: Šeda - Řezník (75. Douděra), Křapka, Takács, Preisler - Dancák - Malínský (46. Budínský), Skalák (46. Ladra), L. Mašek (46. Matějovský), Zmrhal - Drchal (75. Škoda). Trenér: Jarolím.

AC Sparta Praha - FK Jablonec 4:1 (0:0)

Branky: 49. a 69. Ladislav Krejčí II, 81. Ladislav Krejčí I, 84. Karlsson - 47. Schranz. Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler. ŽK: Pleštil, Podaný (oba Jablonec). Bez diváků.

Sparta: Heča - Sáček, Vitík, Čelůstka, Polidar - Wiesner (63. Karlsson), Pavelka, Ladislav Krejčí II, Dočkal (85. Souček), Plavšič (71. Ladislav Krejčí I) - Hložek (85. Minčev). Trenér: Vrba.

Jablonec: V. Hrubý - Haitl (24. Podaný), Kubista, Zelený, Krob - Pleštil (77. Chramosta), Považanec, Kratochvíl (77. Hübschman), Jovovič (46. Smejkal) - Doležal (66. R. Hrubý), Schranz. Trenér: Rada.

FC Viktoria Plzeň - FC Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Branka: 87. Mihálik. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Flimmel. ŽK: Brabec, Ba Loua - Cancola, Pešek, J. Šulc, Mikula, Hoftych (trenér). Bez diváků.

Plzeň: Hruška - Havel, Kaša, Brabec, Limberský (82. Mihálik) - Bucha (67. Káčer), Kalvach, P. Šulc (58. Čermák) - Ba Loua, Beauguel, Falta. Trenér: Guľa.

Liberec: Nguyen - Fukala, Chaluš, Jugas, Mikula - Karafiát (90. Rabušic), Sadílek, Cancola (58. Mara) - Pešek (69. Koscelník), Rondič (69. Matoušek), Nečas (58. J. Šulc). Trenér: Hoftych.