11. 10. 2017

MOL Cup: Zlín v osmifinále s Vlašimí, Sparta s Baníkem

V sídle FAČR byly rozlosovány osmifinálové dvojice domácího MOL Cupu a to z rukou toho nejpovolanějšího, tedy historicky nejlepšího střelce domácího poháru Horsta Siegla. Zlín jede do Vlašimi, Slavia do Jihlavy a Sparta přivítá ostravský Baník.

"V posledních letech dostává domácí pohár jak u fanoušků tak u týmů význam. Viděli jsme v posledním ročníku kam až se dostal Zlín a myslím, že to bude mít pořád stoupající tendenci. Zápasy budou těžší a těžší a věřím, že divák si na ně cestu najde," vyjádřil podporu domácímu poháru Siegl a hned následně se pustil ve spolupráci se zástupcem společnosti MOL Česká republika s.r.o. Josefem Sládkem do losu. Obhájci loňského vítězství ze Zlína přisoudili nakonec osmifinálovou cestu na hřiště Vlašimi.

"Nechtěli jsme jet ven, protože teď máme díky Evropské lize náročný program. Ale věřím, že to zvládneme. Teď jsme si během reprezentační pauzy odpočinuli a nabrali síly," nechal se slyšet sportovní manažer FC Fastav Zlín Zdeněk Grygera.

Svému bývalému klubu z Letné přisoudil následně Siegel za soupeře ostravský Baník, což samo o sobě slibuje jistě dramatický duel a historicky velkou rivalitu.

 

"Konečně budeme hrát v poháru doma, poslední tři losy nás poslaly vždycky ven. S Baníkem je to vždy vyhecované derby, takže to bude atraktivní. Navíc nás Baník čeká za tři týdny v lize, dáme si tak dvojutkání," komentoval los generální ředitel AC Sparta Praha Adam Kotalík.

Sparťanský rival z Letné Slavia se v boji o postup do nejlepší osmičky představí v Jihlavě a zatím v lize suverénní Plzeň se může těšit na domácí utkání se Slováckem.

"Slovácko je kvalitní soupeř, který chce hrát fotbal, takže já očekávám hodně zajímavý zápas," těší se na ofenzivní souboj sportovní ředitel FC Viktoria Plzeň František Mysliveček.

Oficiálním hracím termínem osmifinále Mol Cupu je středa 25. října.

Los osmifinále MOL Cupu, českého fotbalového poháru:

⚽️  Plzeň - Slovácko

⚽️  Liberec - Karviná

⚽️  Jihlava - Slavia Praha

⚽️  Domažlice - Mladá Boleslav

⚽️  Teplice - Hradec Králové

⚽️  Vlašim - Zlín

⚽️  Sparta Praha - Baník Ostrava 

️⚽️  Sigma Olomouc - Jablonec

 

 

 

 

Los osmifinále MOL Cupu, FAČR, 11.10.2017

  • © Jan Tauber
  • © Jan Tauber
  • © Jan Tauber
  • © Jan Tauber