13. 1. 2017

Morávek: V budeslize chci zůstat!

V Augsburgu nosí na dresu číslo 14. Přesně tolik čítá seznam jeho zranění za poslední roky.  Teď však záložník Jan Morávek zažívá příznivé období. Od léta je fit, navíc s prosincovou výměnou na lavičce, kdy namísto Dirka Schustera angažoval klub Manuela Bauma, začal nastupovat v základní sestavě.

Někdejší Klokan Morávek nyní pobývá s týmem na soustředění ve španělské Marbelle, kde se připravuje na jarní část německé ligy. Věří, že v ní naváže na dobu před Vánocemi.

„Soustředění v lednu v teple je příjemné. Nynější mrazy se Marbelly nedotkly ani trochu, je tady kolem dvaceti stupňů, svítí sluníčko. Hřiště jsou parádní, hotel dobrý, takže ideál.

„JEN JEDNOU JSEM TU PŘIŠEL POZDĚ“

V Německu jsem osmým rokem. Jsem tu spokojený, vážím si, že jsem dostal šanci hrát v zahraničí. Ne každému se to poštěstí. Tak k tomu také přistupuju. Pokud jsem zdravý, dřu na sto procent. Německá disciplína mi vyhovuje. Jen jednou se mi tu přihodilo, že jsem přišel pozdě na trénink. Bylo to krátce po příchodu do Schalke za trenéra Magatha. Vyfasoval jsem pokutu 500 eur. Naučil jsem se rychle být všude včas.“

Jan Morávek v rubrice Můj týden na www.gol.cz.