10. 6. 2022

Moravskoslezský KFS vyhrál i Mezikrajskou soutěž U13

Svého šampiona zná již také Mezikrajská soutěž věkové kategorie U13. Tradiční fotbalový turnaj krajských výběrů vyhrál stejně jako v kategorii U14 Moravskoslezský KFS, který ve finálovém zápase vyhrál nad Jihomoravským KFS 3:2.

První semifinálový souboj přinesl konfrontaci Libereckého KFS proti Moravskoslezskému KFS. Výrazně lepším týmem byli fotbalisté ze Slezska, kteří celkem jednoznačně nad svým soupeřem vyhráli 5:3. Druhé semifinále bylo o poznání vyrovnanější a souboj mezi Jihomoravským KFS a Pražským FS musel rozhodovat až penaltový rozstřel. V něm byli šťastnější fotbalisté z jihu Moravy, kteří tak postoupili do finále.

Fotbalisté Pražského FS nezvládli penaltový rozstřel ani v souboji o třetí místo a kvůli tomu tak na turnaji obsadili až poslední čtvrtou příčku. Ze zisku bronzových medailí se radovali hráči Libereckého KFS, kteří rozstřel vyhráli 4:3.

Finálový souboj kategorie U13 byl reprízou finálového souboje kategorie U14. Znovu se střetly týmy Moravskoslezského KFS a Jihomoravského KFS. A opět byli spokojenější fotbalisté ze severněji položeného kraje, kteří finálový souboj vyhráli po vyrovnaném poločase nakonec 3:2.

1. semifinále:
Liberecký KFS – Moravskoslezský KFS 3:5 (2:3)
Branky: Petr 2, Kozebouch – Kret 2, Kantor, Pavelka, Havran

2. semifinále:
Jihomoravský KFS – Pražský FS 2:2 (2:0), pen. 5:4
Branky: Dvořák, Dočekal – Korbel, Srb

O 3. místo:
Pražský FS – Liberecký KFS 2:2 (2:2), pen. 3:4
Branky: Ilinčič, Korbel – Kozebouch 2

Finále:
Moravskoslezský KFS – Jihomoravský KFS 3:2 (2:2)
Branky: Matuška, Ševčík, Havran – Dvořák, Ambrož

Konečné pořadí:
1. Moravskoslezský KFS
2. Jihomoravský KFS
3. Liberecký KFS
4. Pražský FS

Nejlepší brankář: Vladimír Kubík (Jihomoravský KFS)
Nejlepší střelec: Pavel Kuzebouch (Liberecký KFS) - 3 branky
Nejlepší hráč: Ondřej Havran (Moravskoslezský KFS)

Soupisky:
Moravskoslezský KFS
Ondřej Havran, Radek Hlavatý, Matyáš Marcol, Adam Babilon, Jakub Hrabovský (všichni FC Baník Ostrava), Šimon Miškev, Eliáš Barteska, Kristián Ševčík (všichni Slezský FC Opava), Robert Pospíšil, Adam Malý, Michal Kantor, Jan Matuška (všichni MFK Vítkovice), Tobiáš Schulla, Adam Holub (oba Sportovní klub FC Hlučín), Sebastian Gaborčík (MFK Karviná), Samuel Szotek (Fotbal Třinec), Dominik Kret (ŠSK Bílovec), Daniel Pavelka (FK Frýdek-Místek)
Trenéři: Tomáš Červenka, Dominik Havlík
Vedoucí družstva: Radim Zajíc

Jihomoravský KFS
Tomáš Abrahám, Milan Němec, Lukáš Pochop, Josef Zdráhal, Tomáš Dočekal, Adrian Raab, David Dvořák (všichni FC Zbrojovka Brno), Radim Toman, Jakub Rokos, Filip Ambrož (všichni MFK Vyškov), Matouš Lopour, Filip Zelníček, Patrik Nimrichter (všichni SK Líšeň), Aleš Krčil (1.SC Znojmo) Vladimír Kubík (Sparta Brno), Tomáš Kotek (Žijeme hrou)
Trenér: Patrik Siegl
Asistent trenéra: Petr Musil
Vedoucí družstva: Ondřej Šafránek

Liberecký KFS
Marek Bursa, Jakub Černohorský, Alain Hradiský, Pavel Kuzebouch, Adam Leibl, Mikuláš Passian, Lubor Petr, Filip Regenermel, Daniel Zelenka, Ondřej Šnýdl (všichni FC Slovan Liberec), Marek Knappe, Radek Knappe, Denis Liebezeit, Dominik Toman (všichni FA Jablonec), Prokop Hasan, Jan Kreysa (oba FK Turnov), Tomáš Procházka (FK Slovan Hrádek nad Nisou)
Trenéři: Jiří Šulc, Aleš Jodas
Vedoucí družstva: Michal Kolčava

Pražský FS
Ondřej Mašek, Jan Filip, Matouš Srb, Gabriel Mirzoev, Aleksa Ilinčič (všichni SK Slavia Praha), David Schütz, Sebastian Pech, Lewis Azaka, Chinguun Bolorbold, Daniel Šebrle (všichni AC Sparta Praha), Daniel Řehák, Jan Mareš (oba FK Motorlet Praha), Martin Pancíř, Matyáš Korbel, Jan Holub, Jan Kuneš (všichni FK Dukla Praha), František Brožek (ABC Braník), Matěj Fojtek (Viktorka Žižkov)
Trenér: Ondřej Jura
Asistent trenéra: Matyáš Kudela
Vedoucí družstva: Luboš Zákostelský