16. 10. 2021

MUNI nastřílela 14 gólů, první tři body vybojovala také UJEP a Báňská

Senzace byla k vidění v Brně, kde odstartovala jihomoravská skupina. V úvodním zápase přestřílela MUNI VŠPJ vysoko 14:0 a postarala se tak o doposud nejvyšší výsledek v soutěži, který nebude vůbec snadné překonat.


První vítězství si zajistila také UJEP, která si před výrazně naplněným hledištěm dokázala v poradit s Univerzitou Hradec Králové, nad kterou zvítězila 5:2, čímž uzavřela první kolo skupiny Čechy východ.

Kromě dosud nejvyššího výsledku se ve čtvrtek udál také dosud nejtěsnější. Báňská zvítězila nad UTB Zlín 1:0. O rozhodující branku se postaral deset minut před koncem ostravský Tomáš Nguyen.

„Zápas hodnotím kladně. Myslím, že se nám to povedlo. Soupeřův gólman chytal výborně, takže čtrnáct gólů je velice dobrý výsledek. Bylo vidět, že jsme sportovní škola a sešlo se nám tu spoustu kluků, kteří se dobře znají, takže tam byla velká souhra. Myslím si, že i v dalších zápasech to bude dobré,“ řekl po zápase brněnský  střelec pěti gólů Jiří Bílý.

„Zápas se mi hodnotí těžce, protože jsme prohráli opravdu vysoce. Bylo to poprvé, co jsme společně hráli, takže bylo vidět, že nám chybí sehranost a kluci z Brna jsou trochu jinde než my,“ dodal jihlavský Adam Dubec, který obětavě bránil svatyni jeho týmu.

Gólový hrdina zápasu “Baťovky“ a Báňské Tomáš Nguyen byl po zápase spokojený. „Dnešní zápas byl pro nás velice těžký, jelikož to bylo úvodní utkání. Doufám, že se zápas líbil fanouškům, kteří do haly dorazili. My jsme do Zlína jeli zabodovat, což se nám podařilo, takže jsme s tím, že si odvážíme tři body naprosto spokojení.“ 

Hlavu ale nevěšeli ani na druhé straně, za kterou zápas zhodnotil kapitán UTB Zlín Vilém Gettler. „Bohužel jsme bez bodu. Prohráli jsme 0:1. Bylo vidět, že soupeř má ve futsale něco odehráno a takticky se na nás připravil. My jsme stále na začátku, byl to náš první zápas a stále se dáváme dohromady. Věřím, že do dalších zápasů se semkneme a budeme bodovat.“

„Vyhráli jsme 5:2, tři body zůstaly doma. Na naší straně tudíž panuje velká spokojenost. Chtěl bych všechny kluky pochválit za předvedený výkon. Jsem moc rád, že jsme první utkání zvládli,“ sdělil Jiří Chmelan z UJEPu.

„Ačkoliv jsme utrpěli porážku, tak to tak nevnímám. Beru to jako motivaci do budoucna. Máme na čem pracovat. Už se těším na další zápas,“ komentoval pokorně výsledek kapitán UHK Michal Királyi.

 

 

UJEP - UHK 5:2 (3:0)

Branky: 8. Hora (Chmelan), 13. Novák (Černý), 19. Chmelan (Švejda), 33. Plos (Hora), 49. Plos (Chmelan) - 27. Királyi (Lehký), 40. Királyi (Kretschmer) Diváci: 70

UJEP: Přibys - Chmelan (K), Novák, Plos, Hora, Švejda, Růžička, Živnůstka, Černý

UHK: Lehký - Királyi (K), Šindelář, Koudela, Kutý, Kretschmer, Hanuš

 

MUNI - VŠPJ 14:0 (4:0)

Branky: 6. Lidmila, 16. Bílý, 23. Lidmila (Vránek), 25. Bílý, 33. Vránek (Lidmila), 34. Lidmila (Bílý), 35. Bílý (Hromek), 36. Hromek (Bílý), 42. Lidmila (Šperka), 44. Vránek (Hromek), 45. Bílý (Hromek), 48. Bílý (Hromek), 50. Kuchař (Hromek), 50. Hromek

MUNI: Mosler - Hromek (K), Bílý, Lidmila, Kuchař, Vránek, Sznapka, Šperka 

VŠPJ: Dubec (K) - Dvorský, Aboukalil, Neuwirth, Starý, Fousek, Sňems, Kyrásek

 

UTB - VŠB-TUO 0:1 (0:0)

Branka: 40. Nguyen Diváci: 45

UTB: Somberg - Bršlica, Šmatelka, Antošík, Lendler, Šiška, Foral, Gettler (K), Venený

VŠB-TUO: Fajmon - Hasula, Raška, Nguyen, Holáň, Petr, Uher, Bartoň, Kelnar, Vodopivec, Kohoutek

 

 

Autor: Martin Boška