8. 5. 2018

Na finále MOL Cupu bude videorozhodčí

Středeční utkání finále MOL Cupu mezi Slavií Praha a Jabloncem se uskuteční za dohledu videorozhodčího (VAR). Ligová fotbalová asociace (LFA) dnes obdržela od souhlas od Mezinárodní pravidlové federace (IFAB) k nasazení VAR do finálového utkání domácí pohárové soutěže, které hostí Mladá Boleslav.

“Jsem velmi rád, že LFA dokázala tuto záležitost s IFAB vykomunikovat a videorozhodčí bude na finále MOL Cupu přítomen. Toto přání ostatně před zápasem projevily i oba zúčastněné kluby,” uvedl předseda Fotbalové asociace České republiky Martin Malík.

 

Jako videorozhodčí budou ve středu fungovat Jiří Adam s Radkem Příhodou, hlavním rozhodčím finále je Miroslav Zelinka.

Finále začne ve středu 9. 5. ve 20:15 hodin.

Hlasy před finálovým utkáním domácího fotbalového poháru

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): "Musíme přepnout z ligy na jinou soutěž. Hrajeme o týmovou trofej a to je pro mě ve fotbale nejvíc, co může být. Pro to každý fotbal děláme, abychom dosáhli týmového úspěchu, skončili někde první, něco vyhráli. Pro Slavii je to finále po 16 letech, pro mě osobně poprvé. Je to pro mě první takový zápas v kariéře o všechno. Motivace pro mě ani pro tým nemůže být větší, než bude ve středu. Je to pro nás nesmírně důležité. Musíme se připravit mentálně i běžecky stejně jako na zápas s Plzní a podat podobný výkon se stejným drajvem."

Petr Rada (trenér Jablonce): "Bude to panna, nebo orel. Buď vyhrajete a jste v Evropě, nebo prohrajete a o poraženém nikdo neví. Jsme rádi, že jsme ve hře o Evropu v obou soutěžích. V lize můžete prohrát a furt ještě máte nějakou šanci, že ostatní zaváhají. Tady je to na 90 nebo 120 minut, buď shrábnete všechno, nebo nemáte nic. Ten pohár je něco navíc, protože se můžete dostat rovnou do skupiny Evropské ligy. Čeká nás jeden z nejtěžších soupeřů z ligy. Slavia je úřadující mistr, takže si musíme dát pozor úplně na všechno. Slavia je nepříjemná, po 16 letech chce vyhrát pohár, ale my také chceme trofej."