20. 5. 2022

Na Planeo Cup do Tábora se chystá česká špička kategorie U12

Do své druhé poloviny vstupuje šestidílná série finálových turnajů Pohárů mládeže FAČR PLANEO CUPU. V Táboře se o víkendu představí nejlepších 24 týmů v druhé nejstarší kategorii U12. 


V doposud třech odehraných finálových turnajích se z vítězství radovali v U13 mladí Slávisté, v U11 Sparta a naposledy desetiletí fotbalisté Slovanu Liberec.

Letos počtvrté budou fotbalisté v mládežnických kategoriích usilovat o cennou trofej pro vítěz dalšího z finálových turnajů PLANEO CUPU. U známého rybníka Jordán se i tentokrát můžeme těšit na nejlepší mladé fotbalisty z celého Česka v kategorii U12.

Mezi účastníky finálového turnaje nechybí talentovaní hráči z elitních ligových klubů Sparty, Slavie, Baníku Ostrava, Slovácka nebo Slovanu Liberec, ale nové zážitky čekají i na fotbalisty z menších klubů jako jsou 1. FC Poruba, FC Písek, Sparta Brno nebo pražských týmů Motorlet a Tempo. Mezi účastníky nechybí ani domácí FC MAS Táborsko, na jehož stadionu se finálový turnaj uskuteční.

Právě v historickém Táboře se odehrál před dvěma lety turnaj pro kategorii U10, takže je pravděpodobné, že někteří mladí hráči se vrátí do míst, která znají z předchozího finálového klání.

V Táboře se, stejně jako při všech finálových turnajích, rozdělí 24 týmů do čtyř skupin po šesti, v nichž se systémem každý s každým hraje o dvě postupová místa do Zlaté skupiny o vítězství v turnaji.

Týmy ze 3. a 4. příčky se kvalifikují do Stříbrné skupiny a páté a šesté družstvo zamíří do bronzové části turnaje. Ve skupinách o konečné umístění se hraje rovněž každý s každým a do tabulky se počítá výsledek se soupeřem ze základní skupiny.

Složení skupin finálového turnaje U12

Skupina A  Skupina B Skupina C  Skupina D
FK Pardubice  AC Sparta Praha  SK Slavia Praha FC Písek
FC Zbrojovka Brno  1. FC Poruba FC Sparta Brno 1. FC Slovácko
FK Teplice FK Dukla Praha Football Talent Academy  FC MAS Táborsko
FC Baník Ostrava MFK Karviná SK Sigma Olomouc MŽ  FC Fastav Zlín
FC Tempo Praha FK Ústí nad Labem FK Mladá Boleslav Dynamo České Budějovice
FC Slovan Liberec  FC Hradec Králové FK Motorlet Praha FC Vysočina Jihlava


DALŠÍ FINÁLOVÉ TURNAJE PLANEO CUP 2022

  • U9: 28. - 29. 5. Znojmo
  • U8: 4. - 5. 6. Benešov

Další informace naleznete na www.planeocup.cz