Ještě před posledním zápasem bylo jisté, že UTB Zlín zakončí svou pouť skupinou jednou remízou a Báňská po dvou výhrách a jedné remíze skončí se sedmi body. O stejný počet bodů a postup mohla zabojovat OSU. Stejně tak UP mohla zařídit zajímavý zvrat v souboji o druhé místo, pokud by doma ostravského soupeře dokázala porazit.

Zvrat se nakonec nekonal, za to bylo v Olomouci k vidění spoustu gólů. První poločas byl v ostravské režii. Hostující hráči si v něm vystříleli vedení 7:2 a do šaten odcházeli jako spokojenější tým.

To se nezměnilo až do poslední pětiminutovky. Brankový náskok hostí se do té doby ještě zvětšil na 10:3, avšak v závěrečných minutách dokázali domácí zabrat, předvést čtyřgólovou kanonádu a utkání zdramatizovat na konečných 10:7.

„Šli jsme si jasně za vítězstvím. Myslím, že v první půli jsme byli jednoznačně lepší, ale ve druhém poločase někteří kluci přestali hrát. Nakonec z toho bylo ještě drama. 10:7 je pěkný a zasloužený výsledek, protože jsme byli v zápase lepší,“ řekl po zápase Ondřej Kubík z vítězného ostravského týmu.

„Určitě bychom chtěli skončit do třetího místa a umístění na bedně pořádně oslavit,“ dodal k ambicím svého týmu v play-off.

„Nezvládli jsme hlavně první poločas, ve kterém jsme inkasovali po vlastních chybách. Druhý poločas jsme se zvedli, ale nebyli jsme úplně sehraní. Budeme to muset napravit v přípravě, abychom se sehráli na příští ročník,“ sdělil olomoucký Patrik Kmínek.

UP - OSU 7:10 (2:7)

Branky: 20. Zapletla (Šipka), 22. Šipka (Brázdil), 28. Šipka (Kmínek), 46. Novotný (Stolín), 48. Šipka (Brázdil), 48. Tilkeridis (Brázdil), 49. Brázdil (Tilkeridis) - 2. Šindler (Dostál), 4. Brevčinský (Blahuta), 7. Dostál, 9. Brevčinský (Kubík), 12. Dostál, 21. Bloksch (Dostál), 24. Kubík (Chloň), 32. Dostál (Šindler), 39. Podešva (Dostál), 45. Šindler (Dostál) Rozhodčí: Molík - Smetana Diváci: 61

UP: Obzina - Tilkeridis, Brázdil, Šipka, Šipka, Stolín, Zapletal, Kmínek, Novotný Trenér: Palinek

OSU: Škorňa - Šindler, Kvapil, Kubík, Chloň, Podešva, Bloksch, Blahuta, Dostál, Brevčinský Trenér: Sebera

Autor: Martin Boška