Slávisté vydřeli postup do závěrečného 4. předkola Ligy mistrů. Český šampion sice v odvetě 3. předkola prohrál v běloruském Borisově 1:2, ale po domácím vítězství 1:0 prošel díky gólu vstřelenému venku do play off o účast v základní skupině. Soupeře Pražanům určí páteční los v Nyonu.
V Borisově v šesté minutě otevřel po chybě slávistické defenzivy skóre Nikolaj Signěvič. Minutu před přestávkou vyrovnal hlavou jediný střelec prvního duelu Milan Škoda. Těsně po pauze sice domácí opět vedli díky Igoru Stasevičovi, ale postupový gól už nepřidali.
Slavia si postupem zajistila podzim v pohárech, v případě vypadnutí v závěrečném 4. předkole by přešla do základní skupiny Evropské ligy. Zároveň mají Pražané jistou prémii v přepočtu 146 milionů korun. Červenobílí usilují o druhý postup do skupiny Ligy mistrů, zatím si ji zahráli jen před deseti lety.

BATE Borisov - SK Slavia Praha 2:1 (1:1)

Góly: 6. Signěvič, 46. Stasevič - 44. Škoda.
Rozhodčí: Van Boekel - Schaap, Van de Ven (všichni Nizozemsko).
ŽK: Milunovič, Stasevič.
Diváci: 12.436.
První zápas: 0:1, postoupila Slavia.
Borisov: Sčerbickij - Baga, Milunovič, Buljat, Poljakov (46. M. Voloďko) - Stasevič, A. Voloďko (76. Gvilia), Dragun, Ivanič, Gordějčuk (88. Tuominen) - Signěvič. Trenér: Jermakovič.
Slavia: Laštůvka - Frydrych, Jugas, Deli, Bořil - Ngadeu - Van Buren (61. Zmrhal), Hušbauer (85. Souček), Rotaň, Danny (70. Švento) - Škoda. Trenér: Šilhavý.

Fotbalisté Plzně si ani letos nezahrají skupinu Ligy mistrů. Svěřenci Pavla Vrby v domácí odvetě 3. předkola doma podlehli FCSB 1:4 a nenavázali na remízu 2:2 z Bukurešti. Viktorii čeká play off o postup do Evropské ligy, soupeře jim los přidělí v pátek.
Ve Štruncových sadech otevřel skóre ve 27. minutě z přímého kopu Mihai Balasa. V 64. minutě vyrovnal Michael Krmenčík, ale mezi 71. a 79. minutou skórovali Filipe Teixeira, Florin Tanase a Denis Alibec z penalty.
Plzeňští se ani v šestém pohárovém utkání nedočkali premiérové výhry nad rumunským soupeřem a doma mu i potřetí podlehli. Bývalá Steaua zopakovala úspěch z minulého roku, kdy ve stejné fázi soutěže vyřadila pražskou Spartu.

FC Viktoria Plzeň - FCSB 1:4, 3. předkolo Ligy mistrů (2. 8. 2017)

FC Viktoria Plzeň - FCSB 1:4 (0:1)

Góly: 64. Krmenčík - 27. Balasa, 71. Teixeira, 76. Tanase, 79. Alibec z pen..
Rozhodčí: Hernandez - Sobrino, Naranjo (všichni Španělsko).
ŽK: Petržela, Řezník, Živulič, Havel, Krmenčík, Hrošovský, Bolek, Bakoš - Pintilii, Balasa, Alibec.
ČK: 89. Krmenčík.
Diváci: 10.802.
První zápas: 2:2, postoupil FCSB.
Plzeň: Bolek - Řezník, Hejda, Hájek, Havel - Hrošovský, Živulič (63. Hořava) - Petržela (54. Zeman), Kolář (77. Bakoš), Kopic - Krmenčík. Trenér: Vrba.
FCSB: Nita - Popescu (73. Achim), Balasa, Momčilovič, Morais - Pintilii, Teixeira - Enache, Man (46. Larie), F. Tanase (83. Gnohéré) - Alibec. Trenéři: V. Tanase a Dica.