29. 9. 2020

O vítězi 10. ročníku Dětského fotbalového poháru rozhodly pokutové kopy

Jubilejní 10. ročník Dětského fotbalového poháru vyvrcholil velkolepým finálovým turnajem, který se poprvé v celé historii odehrál na přírodní trávě. Pořadatelé měli finále původně naplánované již na březen tohoto roku, ale z důvodu pandemie byli nuceni turnaj přesunout na září.

Ve finále již tradičně nechyběl osminásobný mistr světa ve freestylu Honza Weber, trenér reprezentace U18 David Holoubek, ani maskot Pražského fotbalového svazu, lvíček Bruncvík.

Sedm nejlepších pražských škol předvedlo velmi kvalitní a dramatickou podívanou do posledních vteřin a po penaltovém rozstřelu se z vítězství na turnaji radovala základní škola Květnového vítězství.

Finále se premiérově odehrálo ve venkovním prostředí, konkrétně ve sportovním areálu FC Háje Jižní Město. Na poslední chvíli svoji účast zrušila základní škola Na Beránku, což znamenalo, že do finále nastoupilo pouze sedm týmů. Těchto sedm celků si to rozdalo systémem každý s každým a první čtyři postoupily do semifinálových bojů. Týmy na pátém až sedmém místě se pak střetly o konečné umístění.

Do semifinále nakonec postoupili hráči Masarykova ZŠ Klánovice, ZŠ Květnového vítězství, ZŠ Mikulova a ZŠ a MŠ Barrandov.

Úspěšnější byly školy Mikulova a Květnového vítězství, které se tak utkaly ve finále. To skončilo po řádné hrací době 3:3, takže o vítězi jubilejního ročníku musely rozhodnout pokutové kopy.

V nich jako první zaváhaly děti ze ZŠ Mikulova, které ve druhé sérii neproměnily svoji penaltu, a žáci ZŠ Květnového vítězství se tak po druhé sérii ujali vedení 2:1. Ve čtvrté sérii však žáci z „Květňáku“ nastřelili pouze tyč, což srovnalo stav na 3:3. V páté, poslední sérii, se vytáhl brankář ze ZŠ Květnového Vítězství, který dokázal soupeři penaltu chytit. A právě tato chycená penalta rozhodla o tom, že v 10. ročníku Dětského fotbalového poháru získala titul ZŠ Květnového vítězství.

Finále sledoval také trenér reprezentace U18 David Holoubek, který všem školám pogratuloval k povedeným výkonům. Zároveň každé škole předal pohár a diplom za účast ve finálovém turnaji Dětského fotbalového poháru. Spolu s reprezentačním trenérem předával ceny i Michal Fischer, 1. místopředseda Pražského fotbalové svazu. První tři školy dostaly navíc také medaile a finalisté navíc sadu pamětních dresů.

10. ročníku Dětského fotbalového poháru