25. 7. 2018

Odstartoval memoriál Františka Harašty

Na jihu Moravy začal jeden z tradičních turnajů před začátkem sezony mládežnických soutěží a reprezentační sezony. Memoriál Františka Harašty představuje klubové výběry do 17 let, které doplňuje výběr reprezentantů do 16 let.

Trenér národního týmu U16 Radek Bejbl vybral pro první setkání hráče převážně z Moravy, zatímco na druhém srazu v Táboře vyzkouší více fotbalistů především z českých klubů.

Diváci ve Velkých Bílovicích, Moravském Žižkově, Rakvicích a Lednici mohou vidět 8 týmů a v jejich podání velmi rozmanitá utkání co do herního pojetí, tak i individuálních výkonů. Reprezentace do 16 let proti starším soupeřům odehrála dvě utkání, ve kterých nejprve po nevydařeném úvodu a třech inkasovaných brankách podlehla Zbrojovce Brno 1:6 a pak měla blízko k výhře nad Viktorií Plzeň, se kterou nakonec remizovala 2:2. “V obou zápasech jsme měli nešťastné začátky, ale i dobré momenty hlavně směrem dopředu - ve druhém utkání to bylo podstatně lepší, kombinačnější a mohli jsme při lepší efektivitě vyhrát. Kluky tady zaměřujeme hlavně na zdokonalení kombinace a klidu na míči,” vyjádřil částečnou spokojenost s prvními zápasy výběru pod svým vedením Bejbl.

 

“Dnes a zítra to tady z pohledu reprezentace není až tolik o výsledcích, ale o tom, aby si kluci na sebe zvykli a dostali šanci další hráči, kteří mají reprezentační potenciál. Samozřejmě to mají proti starším a sehraným klubovým výběrům o něco těžší, ale je to pro ně dobrá zkušenost,” doplnil člen VV FAČR Karel Kula, který byl na turnaji přítomen.

Zítra pokračuje program memoriálu Františka Harašty na jižní Moravě zápasy o umístění.

ČR U16 - FC Zbrojovka Brno U17 1:6 (1:5)

Branky: 21.Daněk  - 4. Ondrášek, 5. Fila, 19. Lacík, 22. Kotásek, 24. Fila, 28. Kostrůnek

ČR U16 - FC Viktoria Plzeň U17 2:2 (2:1)

Branky: 9.+22. Drozd - 1. Patrovský, 43. Kronus

Další výsledky: 

AC Sparta Praha - FK Pardubice 1:0

Branka: Schánělec 
 
 

AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava 1:1

Branky: Žížala - Barkov

 

FK Pardubice - Bratislava FZ 3:1 

Branky: Šimek, Čermák, Vítek - Rosenberger
 

FC Baník Ostrava - BFZ  5:1 

Branky: 2x Harušťák, 2x Madecki, Váhalík - Majkut 

1. FC Slovácko - FC Zbrojovka Brno 0:0  

1. FC Slovácko - FC Viktoria Plzeň 0:0