Fotbalisté Plzně v dohrávce devátého kola FORTUNA:LIGY prohráli v Jablonci 0:3 a klesli na třetí místo tabulky. V souboji pohárových účastníků se v úvodním poločase dvakrát trefil Michal Trávník a domácí záložník po změně stran připravil i třetí gól pro Jana Chramostu. Severočeši v nejvyšší soutěži zabrali po dvou prohrách bez vstřelené branky a poskočili na šestou pozici. Viktoria utrpěla druhou porážku v ligové sezoně a v Jablonci nebodovala po devíti letech.

FK Jablonec - FC Viktoria Plzeň 3:0 (2:0)

Branky: 27. a 39. Trávník, 56. Chramosta. Rozhodčí: Franěk - Blažej, Flimmel. ŽK: Limberský, Kolář, Kopic (všichni Plzeň). Diváci: 2782.

Fotbalisté Slavie udolali doma Bohemians 1905 1:0. Vršovické derby rozhodl v Edenu v 37. minutě Jaromír Zmrhal, který navázal na vítěznou trefu ze čtvrtečního duelu Evropské ligy s Bordeaux. Červenobílí vyhráli v lize počtvrté za sebou a vrátili se zpět do čela tabulky. "Klokani" nad Slavií v nejvyšší soutěži už osmkrát nezvítězili a po druhé porážce po sobě jsou v tabulce sedmí.

SK Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)

Branka: 37. Zmrhal. Rozhodčí: Pechanec - Nádvorník, Ratajová - K. Hrubeš (video). ŽK: Zelený, Frydrych - Krch. Diváci: 15.272.

Fotbalisté Sparty zvítězili doma nad Libercem 4:1. Pražané rozhodli o dnešním triumfu třemi góly v úvodním dějství, kdy se trefil Nicolae Stanciu a po něm dvakrát Benjamin Tetteh. Hosté od 55. minuty dohrávali bez vyloučeného Damira Vukliševiče, přesto se jim v 89. minutě povedlo snížit po přesném přímém kopu v podání Romana Potočného. Hned za minutu se ale podruhé trefil Stanciu. Letenští zůstali jediným neporaženým týmem soutěže a po více než dvou letech se dostali do čela tabulky. Sesadit z prvního místa je však znovu mohou v neděli Slavia a v pondělí Plzeň, které mají zápas k dobru.

AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec 4:1 (3:0)

Branky: 17. a 90. Stanciu, 27. a 34. Tetteh - 89. Potočný. Rozhodčí: Ardeleanu - Myška, Caletka. ŽK: Radakovič - Potočný, Breite, Koscelník. ČK: 55. Vukliševič (Liberec). Diváci: 11.867.

Sparta - Liberec 4:1 (9. kolo FORTUNA:LIGY, 22.9.2018)

Fotbalisté prvoligového nováčka Opavy porazili v brněnském azylu Teplice 2:0. Slezané dosáhli ve druhém vystoupení pod vedením nového trenéra Ivana Kopeckého na první výhru, o niž se gólově postarali Tomáš Smola a Tomáš Jursa. Opava vyhrála v Brně podruhé za sebou. V minulém duelu v "domácím prostředí" porazila stejným výsledkem Jablonec.

SFC Opava - FK Teplice 2:0 (1:0)

Branky: 27. Smola, 62. Jursa. Rozhodčí: Jílek - Antoníček, Kotalík. ŽK: Zavadil - Jindráček, Vondrášek. Diváci: 986.

Fotbalisté Karviné porazili v dnešním utkání  Příbram 4:1 a po katastrofálním úvodu sezony se dotahují na střed tabulky. Mužem utkání byl bosenský obránce Bojan Letič, který přihrál na tři góly a čtvrtý si po jeho střele dal příbramský obránce Nitrianský do vlastní sítě. Karviná vyhrála třetí z posledních čtyř zápasů, hosté hned v úvodu přišli o svého nejlepšího střelce Slepičku.

MFK Karviná - 1. FK Příbram 4:1 (2:0)

Branky: 22. Budínský, 29. Wágner, 53. Nitrianský vlastní, 86. Moravec - 46. Mingazov. Rozhodčí: Marek - Paták, Polák. ŽK: Wágner - Soldát, Skácel, Voltr, Nitrianský, Mertelj. Diváci: 2814.

Fotbalisté Mladé Boleslavi rozstříleli 5:1 Slovácko a připravili soupeři čtvrtou porážku za sebou. Dvěma góly se na vítězství podílel nejlepší střelec soutěže ruský útočník Nikolaj Komličenko, který už v sezoně dal deset branek. O další zásahy domácích se postarali Petr Mareš, Tomáš Přikryl a Marek Matějovský. Za hosty ve druhém poločase snižoval na 1:2 Jan Kuchta. Slovácko navíc čtyři minuty před koncem přišlo o Vlastimila Daníčka, který dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 5:1 (1:0)

Branka: 80. a 89. z pen. Komličenko, 28. Mareš, 55. Přikryl, 83. Matějovský - 65. Kuchta. Rozhodčí: Lerch - Koval, Melichar. ŽK: Mareš, Daníček - Krejčí. ČK: 86. Daníček. Diváci: 2110.

Souboj dvou nejhorších celků první ligy zvládli fotbalisté Olomouce a Duklu v dnešním utkání devátého kola porazili 1:0. Jedinou branku domácích vstřelil Václav Jemelka a Hanáci díky němu zvítězili po sérii šesti porážek za sebou. V neúplné tabulce poskočili z předposlední na 14. příčku, Pražané jsou stále poslední.

SK Sigma Olomouc - FK Dukla Praha 1:0 (1:0)

Branka: 33. Jemelka. Rozhodčí: Orel - Pospíšil, Arnošt. ŽK: Houska, Vepřek - Bezpalec, Chlumecký, Tetour. Diváci: 2924.

Fotbalisté Baníku Ostrava zvítězili v předehrávce 9. kola FORTUNA:LIGY 2:1 ve Zlíně, který neuspěl po sérii čtyř vítězství bez inkasované branky a promarnil šanci dostat se znovu alespoň na chvíli do čela tabulky. Neprůstřelnost zlínského brankáře Stanislava Dostála ukončil po 435 minutách Milan Baroš, na 2:0 zvýšil chvíli nato v 65. minutě Lukáš Pazdera. Domácí už jen korigovali gólem Jeana-Davida Beauguela.

FC Fastav Zlín - FC Baník Ostrava 1:2 (0:0)

Branky: 83. Beauguel - 62. Baroš, 65. Pazdera. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Pochylý. ŽK: Bartošák, Bačo, Hronek - Stronati. Diváci: 5898.

Tabulka:

1.            Slavia                                9              8             0             1             22:4       24

2.            Sparta                               9              7             2             0             19:5       23

3.            Plzeň                                 9              7             0             2             14:9       21

4.            Zlín                                    9              6             1             2             16:7       19

5.            Ostrava                              9              6             1             2            14:5       19

6.            Jablonec                            9             4             1             4             14:10     13

7.            Mladá Boleslav                  9             4             1             4            22:20     13

8.            Bohemians Praha 1905   9             3             2             4             10:12     11

9.            Příbram                              9             3             2             4             14:18     11

10.          Liberec                              9              2             4             3             9:12       10

11.          Karviná                              9              3             0             6             14:19     9

12.          Teplice                               9              2             3             4             11:17     9

13.          Slovácko                            9             3             0             6             11:20     9

14.          Opava                                9              2             1             6             9:18       7

15.          Olomouc                           9             2             0             7             9:18        6

16.          Dukla                                 9              1             0             8             6:20       3