14. 5. 2019

Ondrášovka Cup kategorie U11 vyhrálo Slovácko

Druhým finálovým turnajem pokračoval letošní ročník Ondrášovka Cupu, který je oficiálním Pohárem mládeže FAČR kategorií U8 – U13. V průběhu soboty a neděle odehrálo v Hradci Králové 24 nejlepších týmů kategorie U11 na 4 hřištích celkem 132 zápasů. Vítězem se stalo FC Slovácko.

Hráči Slovácka si vybrali svojí slabší chvilku v sobotní základní skupině, když prohráli se Žďárem nad Sázavou vysoko 5:0. To bylo ale jejich jediné velké klopýtnutí. Ve zlaté skupině pak pouze vítězili a jednou remizovali se Spartou.

Druhý v pořadí skončil tým FC Hradec Králové, který prošel celým turnajem naprosto suverénně, když výsledkově soupeře naprosto válcoval. Bohužel pro Hradečáky prohráli ve finálové skupině právě s vítězným týmem Slovácka.

Třetí skončil tým AC Sparta Praha. Mladí Sparťané prohráli v celém turnaji pouze jednou s Hradcem Králové a jednou remizovali se Slováckem. To je odsunulo na třetí příčku, a tak neobhájili první místo z předchozího víkendu, kdy byli zlatí jejich starší kolegové v kategorie U13.

 

Domácí borci z Hradce Králové si kromě druhého místa připsali ještě jednu trofej, a to z vložené soutěže Top4Football Challenge v žonglování s míčem. Tu opět moderoval Honza Weber, který následně všechny pobavil svými freestylovými kousky.

Jak už k turnajům Ondrášovka cupu patří, tak i do Hradce Králové zavítalo spousta fotbalových osobností a hostů. Mezi nimi byl i Marek Kulič, bývalý vynikající ligový hráč a reprezentant, který společně s Pavlem Čapkem odkomentoval streamovaný přímý přenos zápasu.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Martin Palaščák z FC Slovan Liberec, nejlepším brankářem Ondřej Pechar z SK Slavia Praha a nejlepším střelcem Šimon Baláž z FC Slovácko.

Příští finálový turnaj kategorii U12 se bude konat v Šumperku.

ONDRÁŠOVKA CUP 2018/2019 - KATEGORIE U11 KONEČNÉ POŘADÍ

 1. 1. FC Slovácko
 2. FC Hradec Králové
 3. AC Sparta Praha
 4. SK Slavia Praha
 5. RMSK „Cidlina“ Nový Bydžov
 6. Zbrojovka Brno
 7. FK Mladá Boleslav
 8. FK Dukla Praha

TERMÍNY DALŠÍCH FINÁLOVÝCH TURNAJŮ

 • U8 Chomutov 8. - 9. 5.
 • U9 Příbram 1. – 2. 6.
 • U10 Vysoké Mýto 25. – 26. 5.
 • U12 Šumperk 18. – 19. 5.

Ondrášovka Cup kategorie U11 vyhrálo Slovácko