15. 5. 2018

Ondrášovka Cup: Kategorii U11 vyhrál Hradec Králové

V Českých Budějovicích se hrál druhý ze šesti finálových turnajů šestého ročníku Ondrášovka Cupu, oficiálního Poháru mládeže FAČR věkových kategorií U8 – U13. I přes jednu porážku v základní skupině si vybojovali vítězství a cennou trofej mladí fotbalisté FC Hradec Králové. 

Vzpouru proti velkým klubům podtrhli druhým místem mladíci z FK Pardubice a třetím FK Ústí nad Labem. Ondrášovka Cup pro ročník 2017/2018 se hraje tak, že každý finálový turnaj má na programu v první hrací den utkání ve čtyřech základních skupinách po šesti týmech, kdy hraje každý s každým.

První dva postupují do zlaté, další dva do stříbrné a poslední dva do bronzové skupiny. Zápasy těchto skupin se hrají v neděli a rozhoduje se v nich o konečném umístění. V Českých Budějovicích ale ve skupině F sehrály týmy šest zápasů, protože bylo do soutěže dodatečně nalosováno družstvo Dynama České Budějovice.

Tři týmy zvládly základní skupinu bez prohry a zamířily do Zlaté fáze turnaje. Ve skupině F Ústí nad Labem ani jednou neprohrálo a body ztratilo pouze při nerozhodném výsledku 1:1 s Football Talent Academy. Bez prohry šlo dále rovněž Slovácko, které ve skupině G dvakrát remizovalo, a ve skupině H SKP České Budějovice pokračovalo mezi elitu bez porážky se dvěma výhrami a třemi remízami.

 

V osmičlenné Zlaté skupině měly týmy započítaný výsledek s druhým postupujícím ze základní skupiny. V bojích o medaile tak před zraky patronů, vicemistrů Evropy z roku 1996 Karla Poborského a Petra Kouby a ředitele Sportovně-technického oddělení FAČR Michala Prokeše sehrály dalších šest utkání. Hradec Králové v základní fázi turnaje i ve Zlaté skupině poznal, že cesta k vítězství bývá často vykoupena porážkou.

Už ve skupině E Hradec podlehl 0:2 Zlínu a ve Zlaté skupině 0:3 Opavě a remizoval se Spartou 1:1. Jiné ztráty ale Hradec Králové nepřipustil, naopak přidal další výhry. V součtu nasbíral Hradec Králové 14 bodů a celý turnaj vyhrál. Nadvládu týmů z východu Čech potvrdily druhé Pardubice se třinácti body. A na třetím místě pak skončilo s 12 body Ústí nad Labem.

 

POŘADÍ KATEGORIE U11

1. FC Hradec Králové 14

2. FK Pardubice 13

3. FK Ústí nad Labem 12

4. SFC Opava 8

5. AC Sparta Praha 8

6. Football Talent Academy 7

7. SK Slavia Praha 7

8. SKP České Budějovice 6

 

Nejlepší brankář Adam Číž Fastav Zlín

Nejlepší střelec Nicolas Fatoma Football Talent Academy

Nejlepší hráč Filip Kočvara FK Ústí nad Labem 

 

Termíny dalších turnajů a patroni:

U8 Příbram 9. - 10. 6. Václav Černý, Antonín Barák

U9 Hradec Králové 2. - 3. 6. Jan Suchopárek, Ondřej Lípa

U10 Benešov 26. – 27. 5. Luboš Kozel, Tomáš Maruška

U12 Vysoké Mýto 19. – 20. 5. Václav Kotal, Jiří Vorlický

Ondrášovka Cup: Kategorii U11 vyhrál Hradec Králové (2018)