4. 10. 2019

Osmifinále MOL Cupu: Plzeň jede do Chlumce, Baník vyzve Slavii

Jediný třetiligový celek v osmifinále MOL Cupu Chlumec nad Cidlinou přivítá na domácím hřišti plzeňskou Viktorii, dojde i na souboj posledních dvou finalistů Slavie s Baníkem Ostrava. Rozhodl o tom páteční los v sídle FAČR. 

V osmifinále je třináct prvoligových týmů, dva druholigové a jeden třetiligový tým. Tím je Chlumec nad Cidlinou, který vyřadil ve druhém kole Příbram a ve třetím kole Bohemians Praha 1905.

A právě Chlumec byl vylosován hned na úvod a soupeřem v domácím zápase mu bude Viktoria Plzeň. „My jsme nadšení, protože přivítáme na domácím hřišti Viktorku Plzeň. Uděláme vše proto, abychom potrápili i třetí prvoligový tým,“ uvedl Martin Firbacher z Chlumce nad Cidlinou hned po losu.

Jeden ze dvou druholigových týmů, pražská Dukla, byla vylosována v rámci čtvrté dvojice a zahraje si na hřišti Sigmy Olomouc.

Zatímco Zlín bude cestovat do Mladé Boleslavi, Opava přivítá na vlastním stadionu severočeský Jablonec, Liberec se utká na domácím hřišti s Teplicemi.

Obhájce trofeje, pražská Slavia, se utká s Baníkem Ostrava. V osmifinále tak dojde na souboj posledních dvou finalistů. „Pro fanoušky je to určitě atraktivní zápas, protože přijede momentálně nejlepší tým ligy, který podává výborné výkony i v Lize mistrů. Pro nás je důležité, že hrajeme doma,“ řekl Marek Jankulovski. Poslední dvojici tvoří Slovácko s Viktorií Žižkov.

Oficiálním termínem osmifinále MOL Cupu je středa 30. října 2019.

Los osmifinále MOL Cupu 2019/2020: 

FK Chlumec nad Cidlinou – FC Viktoria Plzeň, SK Dynamo České Budějovice – AC Sparta Praha, FK Mladá Boleslav – FC Fastav Zlín, SK Sigma Olomouc – FK Dukla Praha, SFC Opava – FK Jablonec, FC Slovan Liberec – FK Teplice, FC Baník Ostrava – SK Slavia Praha, 1.FC Slovácko – FK Viktoria Žižkov.