29. 4. 2015

Pardubice a Sparta Praha slaví titul v Memoriálu Vlastislava Marečka

Memoriál Vlastislava Marečka je tradiční a velmi úspěšný turnaj sportovních center mládeže ročníků U17 a U16, ve kterém v letošním ročníku zvítězily týmy FK Pardubice a AC Sparta Praha. Turnaj je pořádán jako vzpomínka na skvělého člověka a trenéra českých juniorských reprezentačních výběrů, ale poté i ligových klubů Zlína, či Teplic.

Tradiční turnaj má za sebou 8 základních skupin, ve kterých se utkalo 41 týmů. Z každé skupiny postoupily dva nejlepší týmy do další fáze, do osmičlenných semifinálových skupin. Vítězové těchto skupin se pak utkají ve finálovém utkání kategorií U17 i U16, které se uskuteční ve Zlíně, tedy v kraji, kde se Vlastislav Mareček narodil a ve mě městě, kde zanechal Vlastislav Mareček svůj nesmazatelný trenérský podpis.

V ročníku U17 přineslo finále divokou přestřelku, ve které mohli diváci vidět hned sedm branek. Baník Ostrava v tomto utkání dvakrát vedl o dvě branky, mocným finišem a brankou minutu před koncem však hráči Pardubic dokázali vývoj utkání otočit a nakonec se radovat se zisku prvního místa. Finálové utkání ročníku U16 přineslo tříbrankovou výhru Sparty Praha nad rivalem z Plzně. Skóre otevřel juniorský reprezentant Christián Frýdek, ve druhém poločase pak mladí sparťané přidali další dvě branky a rozhodli o svém přesvědčivém vítězství.

Finále U17

FK Pardubice - FC Baník Ostrava 4:3 (2:3)

Góly: 25. Nikodém, 44. Pachártek, 57. Jirásek, 79. Bartaloš – 10. Hejl, 14. Chvěja, 34. Buchta
Sestava PCE: Šmíd – Jirásek (73. Bartaloš), Jirka (38. Vašek), Mužík, Zelinka, Vávra, Panchártek, Březina (15. Šafařík), Műller, Novák (64. Jantovský), Nikodém. Připraveni: Spěvák, Letáček. Trenér: Zbyněk Dujsík.
Sestava FCB: Virec – Kubík, Hurta, Lehnert (63. Domiter), Matějček, Telnar, Buchta, Bolf (75. Najt), Hejl (54. Pak), Kopečný, Chvěja. Připraveni: Holiš, Tůma, Holec, Murin. Trenér: Radek Slončík.

Nejlepší hráči utkání: Jan Nikodém (PCE), David Buchta (FCB)

Hodnocení trenéra vítězného týmu Zbyňka Dujsíka

"Pro nás už byl úspěch samotný postup do finále, kdy jsme postupně vyřadili několik velkých klubů. Na finále s Baníkem jsme se tak moc těšili, ale možná i právě proto jsme první poločas nezvládli v hlavách, Baník byl jasně lepší a zaslouženě vedl o dvě branky. Druhý poločas však od nás přinesl úplně jiný fotbal, lepším týmem jsme byli my, soupeře jsme přehrávali, dokázali jsme srovnat a v poslední minutě navíc ještě přidat rozhodující branku. Oba týmy se vydaly ze všech sil, spoustu hráčů už i braly křeče, zvítězit mohly oba týmy, ale my jsme nakonec byli šťastnější. Velký dík určitě patří organizátorům v čele s panem Vonáškem, účast na finále byla velmi příjemná a na utkání byly na tuto kategorii i velmi slušné návštěvy."

 

Finále U16

FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 0:3 (0:1)

Góly: 36. Frýdek, 50. Penc, 62. Drchal
Sestava PLZ: Valeš – Kapuscinský (75. Holík), Kadar (56. Kocourek), Štastný, Brudna – Řezáč, Petr, Vais (63. Svoboda D.) – Svoboda V. (41. Čihák), Pihrt, Arzberger (75. Buranský). Připraveni: Mašek, Hrachovec, Vilček. Trenér: Martin Kastner.
Sestava ACS: Kotek – Tvaroh, Penc, Burda, Dudl – Majka (57. Flak), Sedláček, Boula (41. Plechatý), Čajkovský (53. Wala) – Drchal, Frýdek. Připraveni: Kolman, Gilern. Trenér: Petr Havlíček.

Nejlepší hráči utkání: Martin Petr (PLZ), Christián Frýdek (ACS)

Hodnocení trenéra vítězného týmu Petra Havlíčka

"Hrálo se kvalitní utkání, Plzeň byla velmi dobře organizovaná, její hráči nám napadali rozehrávku, s čímž jsme měli určité problémy. První poločas byl vyrovnaný, i když jsme asi měli více šancí a vedli jsme šťastně o jednu branku. Druhý poločas jsme už byli nebezpečnější a měli jsme i převahu, ke které jsme přidali i dvě branky po standardní situaci a po rychlém protiútoku. Po těchto brankách již bylo o vítězi rozhodnuto. Kluky bych chtěl pochválit za přístup k utkání, protože jsme měli náročný program a tohoto vítězství si tak velmi ceníme."

MVM Finále