1. 2. 2020

Patrik Schick pomohl gólem k remíze

Reprezentační útočník Patrik Schick si připsal pátý gól v ligovém ročníku, když pomohl Lipsku k remízu v zápase proti Mönchengladbachu, který vedl v Lipsku již o dvě branky.

Mönchengladbach vedl v Lipsku v poločase 2:0, ale po pauze poslal domácí trenér Julian Nagelsmann do hry Schicka místo obránce Nordiho Mukieleho a tento tah se mu vyplatil.

V 50. minutě podstoupil český útočník souboj s gólmanem Yannem Sommerem, míč následně poslal do odkryté svatyně a připsal si pátý bundesligový gól v sezoně.

Po hodině hry oslabil hostující tým autor prvního zásahu Alassane Pléa, který si nechal dát dvě žluté karty po sobě, a Lipsko v přesilovce vyrovnalo. Alespoň bod zajistil domácím v 89. minutě Christopher Nkunku.