9. 9. 2020

Patrik Schick přestoupil do Leverkusenu

Útočník Patrik Schick přestoupil z AS Řím do Leverkusenu. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant po zdravotní prohlídce podepsal s pátým týmem uplynulého ročníku bundesligy pětiletou smlouvu. 

Bayer za něj podle webu italského celku zaplatil 26,5 milionu eur (téměř 703 milionů korun). Dalších deset procent získají Římané z případného dalšího Schickova prodeje.

"Leverkusen je vzrušující klub. V zápasech v dresu Lipska jsem viděl, jak skvělý tým Bayer má. Hrají ofenzivně a agresivně, což se mi líbí a odpovídají mému pohledu na fotbal. Bayer je špičkový bundesligový klub. Mám velkou radost, že můžu pokračovat v Německu a navíc v tomto klubu i na mezinárodní úrovni," citoval Schicka klubový web Bayeru, který si v příští sezoně zahraje základní skupinu Evropské ligy.

Do klubu přišel poté, co ho minulý týden opustili dva ofenzivní hráči Kai Havertz, který přestoupil do Chelsea, a Kevin Volland, jenž odešel do Monaka. "V osobě Patrika Schicka jsme získali mezinárodně proslulého útočníka, který působivě a pravidelně dokazoval své střelecké schopnosti jak v Serii A, tak v bundeslize," prohlásil generální ředitel Leverkusenu Rudi Völler.

"Patrikova pronikavá síla a schopnosti v koncovce naší útočné hře prospějí. K němu se připojí i další hráči v našem týmu, kteří ho a jeho silné stránky budou moci dobře využít," dodal bývalý kanonýr.

Podobná slova zvolil i sportovní ředitel Bayeru Simon Rolfes. "Je to klasický střední útočník - technicky obratný, silný hlavou a schopný zajistit si a udržet míč. Patrik je rovněž hravý a má zvláštní čich na správnou pozici v pokutovém území. Díky němu budeme mnohem nečitelnější a hůře bránitelní," konstatoval někdejší hráč Leverkusenu.

V Římě Schick působil od roku 2017. Nejprve hostoval ze Sampdorie Janov a poté za 38 milionů eur přestoupil, což z něj udělalo nejdražšího hráče v historii klubu. V dresu "Giallorossi" se ale opora reprezentace, za niž odehrál 22 zápasů a dal devět branek, příliš neprosadila.

V uplynulé sezoně hostoval v Lipsku, za které dal v německé lize deset branek a postoupil s ním do semifinále Ligy mistrů. Klub však opci na přestup kvůli ekonomickým dopadům koronavirové krize nevyužil.

Schick do Leverkusenu přicestoval necelý týden poté, co pro něj předčasně skončil reprezentační sraz, při kterém přišel do kontaktu s jedním ze dvou členů realizačního týmu nakažených koronavirem. Bývalý hráč Sparty nebo Bohemians 1905 musel do preventivní karantény a zmeškal zápasy Ligy národů na Slovensku a se Skotskem.