7. 6. 2022

Planeo Cup: Nejúspěšnějším klubem byla pražská Sparta

Tradiční Pohár mládeže FAČR, který v letošní sezoně nesl název Planeo Cup, zná všechny své vítěze. V rámci série turnajů hraných v šesti věkových kategoriích (U8-U13) byli nejúspěšnější fotbalisté pražské Sparty.

Pražská Sparta zaznamenala v rámci turnajů jedno vítězství v kategorii U11. O rok starší fotbalisté Sparty skončili druzí a třetí příčku obsadila Sparta v turnaji kategorie U8. V součtu s čtvrtým místem v kategorii U9, devátým v kategorii U13 a sedmnáctým v kategorii U10 získali Pražané celkem 114 bodů, což bylo nejvíce ze všech 66 týmů, které se zapojily do finálových turnajů.

Druhé místo v konečném hodnocení obsadil Baník Ostrava, který nasbíral celkově 110 bodů. Takového bodového zisku dosáhli Slezané především díky výhře v kategorii U8 a čtvrtým místům v kategoriích U11 a U12.

Třetím nejlepším týmem letošního ročníku Planeo Cupu byli fotbalisté Slavie Praha. Ti jako jediný klub dosáhli na dvě dílčí výhry, a to v kategoriích U9 a U13. Slavii může z celkového pohledu mrzet hlavně to, že se její tým nezúčastnil finálového turnaje kategorie U10.

Konečné umístění klubů v Planeo Cupu 2021/22:

1. AC Sparta Praha (114 bodů)

2. FC Baník Ostrava (110 bodů)

3. SK Slavia Praha (105 bodů)

4. FC Zbrojovka Brno (105 bodů)

5. FC Slovácko (104 bodů)

6. FK Pardubice (79 bodů)

7. SK Sigma Olomouc (78 bodů)

8. FC Slovan Liberec (63 bodů)

9. CU Bohemians Praha 1905 (62 bodů)

10. FC Sparta Brno (57 bodů)

11. FC Písek (56 bodů)

12. FK Mladá Boleslav (55 bodů)

13. FK Baník Sokolov (43 bodů)

14.-15. SK Dynamo České Budějovice (39 bodů)

14.-15. JFA České Budějovice (39 bodů)

16. Slezský FC Opava (38 bodů)

17. Football Tallent Academy Praha (37 bodů)

18. FK Dukla Praha (33 bodů)

19. MFK Karviná (31 bodů)

20. FC Tempo Praha (28 bodů)

21. FK Teplice (25 bodů)

22. FC Hradec Králové (24 bodů)

23.-24. MFK Vítkovice (23 bodů)

23.-24. FC Táborsko (23 bodů)

25.-26 1.FK Příbram (21 bodů)

25.-26. FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou (21 bodů)

27. TJ Viktoria Vestec (20 bodů)

28. MFK Havířov (19 bodů)

29.-31. SK Hanácká Slavia Kroměříž (18 bodů)

29.-31. FK Náchod (18 bodů)

29.-31. FKM Vysočina Jihlava (18 bodů)

32. FK Varnsdorf (17 bodů)

33.-34. 1.FC Poruba (16 bodů)

34.-34. FK Jablonec (16 bodů)

35.-38. FK Meteor Praha VIII (15 bodů)

35.-38. SK Sparta Kolín (15 bodů)

35.-38. FK Admira Praha (15 bodů)

35.-38. SK Nemošice (15 bodů)

39.-40. FK Neratovice-Byškovice (13 bodů)

40.-40. Fotbal Třinec (13 bodů)

41.-44. SK Uničov (12 bodů)

41.-44. SK Petřín Plzeň (12 bodů)

41.-44. 1.SC Znojmo (12 bodů)

41.-44. SK Benešov (12 bodů)

45.-46. SK FC Hlučín (11 bodů)

45.-46. SK Bezděkov (11 bodů)

47.-48. SK Líšeň (10 bodů)

47.-48. TJ Sokol Stodůlky (10 bodů)

49. MFK Chrudim (9 bodů)

50. FC FASTAV Zlín (8 bodů)

51. FK Hodonín (7 bodů)

52. FK Motorlet Praha (6 bodů)

53.-55. RMSK "Cidlina" Nový Bydžov (5 bodů)

53.-55. FK Junior Strakonice (5 bodů)

53.-55. FC Kuřim (5 bodů)

56.-57. TJ Valašské Meziříčí (4 body)

56.-57. TJ Jiskra Domažlice (4 body)

58. 1.SK Prostějov (3 body)

59.-63. FK Šumperk (2 body)

59.-63. ABC Braník (2 body)

59.-63. FK Ústí nad Labem (2 body)

59.-63. FK Spartak Choceň (2 body)

59.-63. FC Slovan Havlíčkův Brod (2 body)

64.-66. FK Brandýs-Boleslav (1 bod)

64.-66. TJ Sokol Těšany (1 bod)

64.-66. 1.FC Žamberk (1 bod)