V neděli tak ženy čeká už pouze boj o konečné 5. místo (11:15 SEČ). Muži v Evropské lize divize B zase neodčinili úvodní nezdar s Norskem a Bulharsku tentokrát podlehli 3:6. Také pro ně je boj o postup ztracen, v neděli s Andorrou (13:15 SEČ) je čeká rozlučka s turnajem.

Druhé třetiny se dnes staly osudné pro oba české týmy. Ženy proti Španělsku po úvodním dějství držely krok i nadějný stav 0:1, ale ve druhém dějství nezastavily mohutný španělský nástup. Mistryně Evropy z roku 2017 brankářku Barboru Sladkou překonaly hned šestkrát a ve třetí třetině už jen v poklidu kontrolovaly velkou gólovou rezervu.

Češky, startující na druhém Euru, naopak žádnou ze slušně rozehraných akcí nedotáhly do gólového konce a v prvním vzájemném utkání proti Španělsku tak skórovat nedokázaly. „Mrzí mě, že jsme nezopakovali výkon z utkání proti Anglii, která je v mých očích srovnatelným týmem. Absolutně jsme se k tomu nepřiblížili. A když děláte individuální chyby, tak tým jako Španělsko je dokáže trestat,“ litoval trenér Petr Víšek, který odpoledne musel strávit také porážku mužského týmu, v němž figuruje jako brankář.

Plážový fotbal Portugalsko (7. 7. 2018)

Muži prohrou s Bulharskem přišli o šanci bojovat o konečné vítězství ve skupině a možný postup do divize A. Také oni si budou vyčítat své vystoupení ve druhé třetině. Právě Víšek, který do ní naskočil jako střídající z lavičky, inkasoval rychle za sebou čtyři góly a Bulharsko šlo do výrazného vedení 5:0.

Svěřencům trenéra Martina Dlouhého slouží ke cti, že zdánlivě jasně rozehraný zápas nevypustili. Dvě branky Pavla Stejskala a další zásah Karla Fürbachera přiblížily český tým na dosah dvou branek, ale soupeř v úplném závěru šestým gólem možné drama odmítl. Češi mohli litovat i toho, že v utkání třikrát nastřelili brankovou konstrukci. A promarnili i řadu nadějných standardních situací.

„Dopláceli jsme na školácké chyby. Druhá třetina nám samozřejmě nevyšla. Gólman Petr Víšek nás podržel v mnoha jiných zápasech, a přestože dneska neměl svůj den, stojíme za ním. Jsme tady jako jeden tým. Bulhaři dnes byli kvalitnější než v pátek Norové, hrálo se nám o něco lépe, ale když zahodíme tolik šancí, na lepší výsledek bohužel myslet nemůžeme. Nezbývá nám než se dát hlavy nahoru a rozloučit se tady v neděli výhrou s Andorrou,“ řekl Fürbacher.