6. 7. 2018

Plážový fotbal v Portugalsku: porážky obou českých týmů na úvod

Mužský i ženský reprezentační tým v plážovém fotbale dnes vstoupily do turnajů v Portugalsku porážkami. Muži v Evropském poháru divize B podlehli Norku 3:5 a ztížili si cestu za vysněným postupem do nejvyšší kategorie. Ženy na prahu mistrovství Evropy statečně vzdorovaly úřadujícím šampionkám z Anglie, kterým nakonec podlehly 2:5.

Mise v Nazaré na pobřeží Atlantiku tak pro české celky odstartovala s rozpaky. O poznání lépe si vedl ženský výběr, startující na druhém Euru v historii. Češky díky kapitánce Matějkové dokonce po první třetině držely vedení, ale vysoce favorizované Angličanky senzaci na svůj účet nedopustily.

Rychlými góly ve druhé třetině odskočily do vedení a českým maximem už bylo jen snížení na 2:3, o nějž se postarala Jungová. I tak Češky svého soka držely v nejistotě až do úplného konce, kdy inkasovaly poslední branku. Proti Anglii se však představily v lepší fazóně než před týdnem, kdy od stejného soupeře dvakrát inkasovaly po osmi brankách v přípravném klání.

„Pečlivě jsme se připravily a věděly, co nás čeká. Zase jsme udělaly nějaké individuální chyby a je to poučení pro příště. Ale byly jsme o sto procent lepší než před pár dny. Zkusily jsme nějaké nové rozehry od brankářky i taktické věci. Když jsme po první třetině vedly, bylo to strašně lákavé. Ale úplně zklamané a smutné být nemusíme, v sobotu se pokusíme o lepší výsledek se Španělskem,“ řekla tahounka českého týmu Matějková.

Muži v urputné bitvě s výborně bránícím Norskem celý zápas marně stahovali malé manko, které nabrali hned v úvodu. Svěřencům Martina Dlouhého nevycházely standardní situace, útoky dlouho tažené středem hřiště také norská defenziva dovedla vykrýt.

Naději vzbudily branky Folejtara, Vyhnala a Stejskala, který ještě na začátku třetí třetiny z trestného kopu vyrovnal na 3:3. Pak Seveřané dvakrát udeřili z brejku do otevřené české obrany a mohutně slavili důležité vstupní vítězství.

Češi naopak v sobotu s Bulharskem musejí zvítězit, pokud chtějí myslel na uchování postupových nadějí z divize B. „Hrozně mě to štve. Norové byli hratelní, dalo se to zvládnout… Ale musíme se prát dál a šlapat ještě víc. Některé věci nemáme sehrané dle představ, dnes jsme v tomto ohledu nepředvedli skoro nic. Nedařilo se nám hrát ani po stranách. Pro nás to je komplikace a dostáváme se pod tlak. Ale když se to stane, dokážeme se semknout a vydat ze sebe to nejlepší. Snad se to v dalších dnech ukáže,“ věřil Dlouhý.

 

Výsledky:

Ženy – mistrovství Evropy:

Anglie – Česká republika 5:2 (0:1, 2:1)

Branky: 15. Jamesová, 16. Clarková, 25. a 36 Kempsonová, 32. Bazanová - 11. Matějková, 26. Jungová.

Sestava ČR:

Brankářky: Hedvika Vacíková, Barbora Sladká

Hráčky do pole: Michaela Čulová, Martina Folprechtová, Markéta Matějková, Barbora Pomijová, Karolína Dlouhá, Aneta Jungová, Veronika Pilousková, Veronika Pýchová

Trenér: Petr Víšek

 

Muži – Evropská liga divize B:

ČR – Norsko 3:5 (2:2, 3:4)

Branky: 6. Pak Lin-li, 12. Nergaard, 16. Kristofferson, 24. Salveson, 35. T. Sörensen - 8. Folejtar, 12. Vyhnal, 23. Stejskal.

Brankáři: Petr Víšek, Patrik Malina

Hráči do pole: Michal Folejtar, Tomáš Huráb, David Radosta, Filip Vyhnal, Karel Fürbacher, Martin Boček, Pavel Stejskal, Miloslav Klíma

Trenér: Martin Dlouhý

 

Přímé přenosy zápasy českých reprezentací je možné od pátku sledovat na webu: www.beachsoccer.cz