Slavia chtěla oživit vlastní šance na obhajobu mistrovského titulu proti dosud stoprocentnímu soupeři, to se jí ale nepodařilo. Fotbalisté Plzně zvítězili ve šlágru podzimu nad Pražany 1:0 gólem Daniela Koláře ze 79. minuty. Západočeši tak znovu vylepšili svůj rekord, vyhráli i 13. ligové kolo a výrazně se tak přiblížili k titulu. Viktoria zvýšila v čele tabulky svůj náskok na třetí Pražany už na čtrnáct bodů a před druhou Olomoucí má k dobru třináct bodů.

Ve stínu nedělního šlágru vedoucí Plzně s druhou Slavií se o odehrálo utkání ve Zlíně, kam zajela pražská Sparta. Ta si nakonec z Moravy odváží pouze bod po remíze 2:2. Letenský celek o třetí výhru za sebou, která ho mohla posunout na čtvrté místo tabulky, přišel až v nastavení, kdy vyrovnal Adnan Džafič. Před tím se domácí ujali vedení zásluhou Ubonga Ekpaie, ale do přestávky srovnal Josef Šural a v 79. minutě otočil skóre Marc Janko.

V úvodním nedělním utkání zdolal Jablonec 1:0 Brno, když o své výhře rozhodli Severočeši hlavičkou Jaroslava Zeleného už ze 4. minuty hry. Po půlhodině hry byl faulovaný Tecl, který se sám postavil k penaltě, jeho střelu ale brankář Melichárek vystihl a míč vyrazil. Brňané se poprvé pořádně osmělili až po hodině hry, hlavičku Koného z malého vápna ale brankář Valeš chytil. V tabulce se Severočeši vrátili na šestou příčku, naopak Brno je po deváté prohře v sezoně poslední.

Pět zápasů se hrálo už v sobotu. Fotbalisté Jihlavy nečekaně porazili Liberec 3:1, zvítězili po čtyřech porážkách a odpoutali se tak z posledního místa neúplné tabulky na dvanáctou pozici. Domácí poslal do vedení v úvodu Jiří Krejčí, poté vyrovnal Martin Graiciar, ale mezi 35. a 38. minutou rozhodl dvěma góly Jan Záviška

Teplice zdolali díky dvěma brankám Davida Vaněčka a zásahu Martina Filla 3:0 Slovácko a udrželi domácí neporazitelnost v této sezoně. Hosté naopak natáhli sérii bez vítězství v nejvyšší soutěži už na deset zápasů a od pásma sestupu je dělí jediný bod.

Mladá Boleslav zvítězila v Ostravě 1:0 brankou Ruslana Mingazova ze čtrnácté minuty. Baník tak protáhl své čekání na vítězství v nejvyšší soutěži už na dvanáct kol, naopak Mladá Boleslav v lize potřetí za sebou zvítězila.

Dukla díky výbornému závěru otočila duel s Karvinou a vyhrála 3:2. Pražané ještě šest minut před koncem prohrávali, ale Jan Holenda a střídající Lukáš Holík v závěru dokonali obrat. Dukla tak udržela domácí neporazitelnost v sezoně, Karviné nepomohly ani branky Filipa Panáka a Lukáše Budínského. První gól Dukly vstřelil Dominik Preisler.

Fotbalisté Olomouce remizovali 1:1 na hřišti Bohemians Praha 1905 a bodovali podesáté za sebou. Nováčka poslal před pauzou do vedení Jakub Plšek, domácí Jevgenij Kabajev pak v nastavení první půle nedal penaltu, ale v 68. minutě srovnal Martin Hašek mladší. Sigma má na druhém místě tabulky jednobodový náskok na třetí Slavii, kterou čeká v neděli zápas na půdě vedoucí Plzně. Na Viktorii ztrácí Olomouc deset bodů.

Bohemians - Olomouc 1:1, 13. kolo HET ligy (4.11. 2017)