Real vede skupinu G, šest bodů má i druhý AS Řím po domácím triumfu 3:0 nad CSKA. Moskevský celek má čtyři body a Plzeň je poslední s jedním bodem. Čeští šampioni se za 14 dní s madridským týmem utkají doma.

V základní sestavě Plzně nastoupili i brankář Hruška a obránce Havel, kteří si odbyli premiéru v elitní soutěži. Havel nečekaně dostal šanci na pravé straně zálohy.

Domácí začali očekávaným tlakem. V páté minutě nehlídaný kapitán Ramos z rohu hlavičkoval do tyče. V 11. minutě utekl po levé straně Petržela, ale jeho střelu z úhlu vyrazil brankář Navas a z dorážky pětatřicetiletý záložník zamířil do boční sítě.

O několik vteřin později domácí otevřeli skóre. Vázquez nacentroval do šestnáctky, Benzema se dostal před Hejdu a hlavičkou o zem překonal Hrušku.

Francouzský útočník se stal třetím hráčem historie, který skóroval ve čtrnácti ročnících Ligy mistrů po sobě. Před Benzemou se to povedlo jen Messimu z Barcelony a bývalému kanonýrovi Realu Raúlovi.

Hosté hráli po většinu času bez míče, ve 30. minutě však také zahrozili. Petržela ve vápně přistrčil míč Limberskému, jenž přehodil branku. Vzápětí Benzema střelou z úhlu nepřekvapil Hrušku.

Ten o chvíli později při rozehrávce přihrál přímo Iscovi, který však chybu plzeňského gólmana nepotrestal a obloučkem minul. Následnou Iscovu ránu zase Hruška zneškodnil.

V poslední minutě prvního poločasu zahodil obrovskou šanci na vyrovnání Hrošovský, který se po Řezníkově centru dostal sám před Navase, jenže překopl branku. Domácí fotbalisty po prvním poločase doprovázel do šatny pískot z tribun.

Krátce po změně stran po Krmenčíkově centru ve skluzu přestřelil Havel. V 55. minutě španělský tým zvýšil na 2:0. Bale v pokutovém území patičkou vybídl Marcela a levý bek "dloubáčkem" překonal Hrušku, který poté zlikvidoval Modričův pokus.

Real stupňoval tlak. Bale minul branku hlavou i střelou z dálky a v 68. minutě velšský útočník nevyzrál na Hrušku, který jeho ránu reflexivně vyrazil. Mezi tyče se nevešla ani Vázquezova hlavička.

Západočeši v době velkého náporu Realu nečekaně snížili. V 79. minutě Čermák přistrčil míč Hrošovskému, který si našel místo mezi obránci a přízemní ránu poslal přesně k tyči. Na senzační bod už však Plzeň nedosáhla a ve Španělsku prohrála i čtvrtý pohárový duel.

Liga mistrů, skupina G - 3. kolo:

Real Madrid - Viktoria Plzeň 2:1 (1:0)

Branky: 11. Benzema, 55. Marcelo - 79. Hrošovský. Rozhodčí: Grinfeld - Šimon, Hassan (všichni Izr.). ŽK: Isco, Kroos, Ramos - Limberský. Diváci: 67.356.

Real: Navas - Vázquez, Ramos, Nacho, Marcelo - Modrič, Casemiro, Kroos - Bale (75. Asensio), Benzema (89. Mariano), Isco (54. Valverde). Trenér: Lopetegui.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Hrošovský, Procházka (65. Hořava) - Havel (76. Ekpai), Čermák, Petržela (86. Řezníček) - Krmenčík. Trenér: Vrba.