Fotbalisté Ostravy remizovali v dnešním utkání 28. kola nejvyšší soutěže s Libercem 1:1 a minimálně do neděle se o bod odpoutali od předposlední Karviné. Slovan sice vedl gólem Oscara z nastavení první půle, ale v 52. minutě srovnal Tomáš Poznar a prodloužil severočeskou sérii bez výhry na šest zápasů. Baník proti Liberci zabodoval po víc než třech letech, hosté už mají pouze vysoce teoretickou šanci na čtvrté místo a účast v Evropské lize.

FC Baník Ostrava - FC Slovan Liberec 1:1 (0:1)

Branky: 52. Poznar - 45.+2 Oscar. Rozhodčí: Franěk - Arnošt, Pochylý. ŽK: Poznar, Pazdera - Wiesner, Pulkrab, Folprecht. Diváci: 10.155.

Fotbalisté Sigmy Olomouc zvítězili ve Zlíně 4:1 a vrátili se na třetí místo v tabulce. K výhře Sigmě výrazně dopomohl útočník Jakub Řezníček, který vstřelil dva góly a další po jeho akci si srazil do vlastní sítě obránce Ondřej Bačo. V 89. minutě přidal čtvrtý gól David  Houska. Jediný gól Zlína zaznamenal Lukáš Železník. Sigma už osmkrát po sobě neprohrála.

Baník Ostrava - Slovan Liberec (28. kolo HET liga, 12.5.2018)

FC Fastav Zlín - SK Sigma Olomouc 1:4 (0:2)

Branky: 52. Železník - 7. a 54. Řezníček, 42. vlastní Bačo, 89. Houska. Rozhodčí: Královec - Mokrusch, Vít. Bez karet. Diváci: 4112.

Fotbalisté Plzně  na svém stadionu remizovali se Slováckem 1:1 a vedou neúplnou tabulku o sedm bodů před druhou Slavií. Viktoria tak může už v pondělí získat mistrovský titul, pokud "Sešívaní" v malém pražském derby prohrají s Duklou. Západočeši v jarní části nejvyšší soutěže doma vyhráli jediný z šesti zápasů.

FC Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 1:1 (0:0)

Branky: 78. Chorý - 70. Kubala. Rozhodčí: Příhoda - Hájek, Flimmel. ŽK: Zeman - Reinberk, Navrátil, Janošek, Šimko, Břečka, Heča, Juroška. Diváci: 10.108.

Fotbalisté Sparty včera zvítězili 1:0 na hřišti Jihlavy. Jediný gól dal v 81. minutě Guélor Kanga, jehož střelu z dálky brankář Matej Rakovan propustil.

FC Vysočina Jihlava - AC Sparta Praha 0:1 (0:0)

Branka: 81. Kanga. Rozhodčí: Berka - Kotík, Blažej. ŽK: Ljovin - Kanga. Diváci: 4500 (vyprodáno).