Západočeši šli doma proti Luganu do vedení už ve 4. minutě, kdy se po centru Čermáka prosadil Michael Krmenčík. Stejný hráč navíc dokázal v divokém úvodu utkání odpovědět i na srovnávací trefu Marianiho, dva góly Krmenčíka dělilo v tu chvíli jen čtvrt hodiny. Ještě do přestávky vnesl navíc klid na domácí kopačky hlavičkující Tomáš Hořava. V 56. minutě pak Plzeň vyšachovala soupeře, Aleš Čermák mohl skórovat do prázdné brány a uzavřít skóre na konečných 4:1.

Fotbalisté Plzně tak švýcarskému soupeři vrátili dva týdny starou porážku 2:3 a posunuli se na druhé místo skupiny G s šesti body. Vedoucí FCSB v Bukurešti remizoval s Beer Ševou 1:1 a s deseti body má jistý postup do vyřazovací fáze. Bývalou Steauu přivítají Západočeši za tři týdny.

Fotbalisté pražské Slavie prohráli doma s Villarrealem 0:2 a ve čtvrtém utkání základní skupiny Evropské ligy tak utrpěli první porážku. Po čtvrthodině otevřel skóre hostující Carlos Bacca a v 89. minutě si dal vlastní gól Simon Deli. Červenobílým tak výsledkově nevyšla čtvrteční oslava 125. výročí založení klubu.

"Prohráli jsme s vynikajícím týmem španělské ligy, což dokazoval v druhém i v prvním poločase. My jsme jim to v prvním poločase trochu usnadnili, byli jsme až moc nervózní. Byli jsme roztažení, nepodrželi jsme balon. Nakonec soupeř nám vstřelil gól a měl i další šance," komentoval střízlivě domácí výkon Slavie její trenér Jaroslav Šilhavý.

Slavia klesla v tabulce skupiny na třetí místo o dva body za Astanu, vedoucí Villarreal má ještě o bod více a je blízko postupu. Do jarní vyřazovací fáze projdou dva celky. Červenobílí se v příštím utkání představí 23. listopadu na půdě posledního Maccabi Tel Aviv a skupinu uzavřou doma proti Astaně.

Slavia - Villarreal 0:2, Evropská liga, stadion Eden

Nedařilo se ani Zlínu, který zavítal na hřiště dánské Kodaně. Hosté prohráli na severu Evropy 0:3 a se dvěma body mají dvě kola před koncem už jen teoretickou naději na postup. Nemusí jim stačit ani dvě vítězství. O výhře dánského mistra rozhodl český reprezentant Michael Lüftner, další dva góly přidal Benjamin Verbič.

"Je to pro nás krutý výsledek, protože jsme hráli dobře, ale domácí byli produktivní. V Moskvě bylo hotovo v 17. minutě, dnes jsme hráli dobře, ale bohužel jsme dostali gól ze standardky. To nás sráží," litoval zlínský útočník Vukadin Vukadinovič.

Výsledky 4. kola základních skupin Evropské ligy:

Viktoria Plzeň - Lugano 4:1 (3:1)

Branky: 4. a 19. Krmenčík, 45. Hořava, 56. Čermák - 15. Mariani. Rozhodčí: Lardot - Godelaine, Conotte (všichni Belg.). ŽK: Petržela, Limberský - Carlinhos, Daprelá, Sulmoni. Diváci: 9483.

Sestava Plzně: Hruška - Řezník, Hejda, Hájek, Limberský - Hořava (86. Živulič), Hrošovský - Petržela, Čermák, Kopic (74. Pilař) - Krmenčík (65. Řezníček). Trenér: Vrba.

SK Slavia Praha - Villarreal CF 0:2 (0:1)

Branky: 15. Bacca, 89. vlastní Deli. Rozhodčí: Madden - McGeachie, Mulvanny (všichni Skot.). ŽK: Bořil - Bakambu. Diváci: 18.403.

Sestava Slavie: Laštůvka - Bořil, Jugas, Deli, Sobol - Hromada (46. Ngadeu), Souček - Sýkora (80. Škoda), Danny (63. Van Buren), Stoch - Necid. Trenér: Šilhavý.

FC Kodaň - FC Fastav Zlín 3:0 (1:0)

Branky: 49. a 90.+1 Verbič, 41. Lüftner. Rozhodčí: Dabanovič - Djukič, Tatar (všichni Č. Hora). ŽK: Sotiriu, Zeca, Matič (všichni Kodaň). Diváci: 25.000.

Sestava Zlína: Dostál - Kopečný, Bačo, Gajič, Holzer - Traoré, Janíček (54. Hnaníček), Jiráček - Ekpai (75. Železník), Diop (64. Mehanovič), Vukadinovič. Trenér: Páník.