Podle rozhodčího Radka Příhody by namrzlý trávník na stadionu v Ďolíčku mohl ohrozit zdraví hráčů. Sudí o ukončení rozhodl až zhruba čtvrt hodiny před výkopem. "Stav hrací plochy jsme sledovali dvě hodiny před utkáním, bylo to na hraně, ale s přibývajícím časem se tvořily ledové plochy, nemohli jsme zajistit zdraví hráčů. Ani na UEFA bych takový trávník neuznal pro hru. Někteří hráči říkali, že je to beton, někteří chtěli hrát. Jsou tam však ledové plotny, proto to nejde," vysvětlil Příhoda v rozhovoru pro Českou televizi.

Souboj o druhé místo ligové tabulky vyzněl ve Zlíně jasně pro Slavii. Pražané zvítězili 4:0, v tabulce si polepšili na 35 bodů a přezimují na druhém místě. Slávisté rozhodli o vítězství třemi góly v prvním poločase. První dvě branky vstřelil Milan Škoda, po jedné přidali Muris Mešanovič a Jaromír Zmrhal. Slavia prodloužila úspěšnou sérii na 12 ligových zápasů bez porážky, upevnila si druhé místo a na lídra tabulky Plzeň ztrácí jeden bod. Zlín přezimuje na čtvrté pozici, ze závěrečných dvou zápasů s pražskými týmy Duklou a Slavií na domácím trávníku nevytěžil ani bod.

Sparta zakončila ligový podzim vítězstvím 2:1 nad Teplicemi. O výhře rozhodli Michal Kadlec s Davidem Lafatou, za hosty v závěru snížil David Vaněček. Letenský celek se tak v tabulce posunul na třetí místo a na druhou Slavii ztrácí tři a na první Plzeň čtyři body. Vedoucí obhájce titulu však má večerní zápas s Bohemians 1905 k dobru.

Fotbalisté Jihlavy slaví druhou výhru v sezoně. V posledním utkání podzimu doma porazili Liberec 1:0 gólem Petra Hronka a získali větší klid na zimní přestávku, když na předposledním místě ztrácí už jen dva body na místa záchrany. Naopak Liberec potvrdil nepovedený podzim a s 15 body je třináctý.

Brno remizovalo na domácím trávníku s Karvinou 1:1 a prodloužilo svou podzimní výsledkovou mizérii na sedm zápasů bez vítězství. Karvinou poslal do vedení ve 47. minutě Jan Šisler, bod zachránil Brnu gólem v 90. minutě Lukáš Vraštil. Zbrojovka přezimuje na čtrnáctém místě. Naopak nováček z Karviné navázal na svůj úspěch z českého poháru a upevnil si pozici v horní polovině tabulky.

O body v posledních deseti minutách přišla v domácím prostředí pražská Dukla. Slovácko na jejím hřišti zakončilo prvoligový podzim výhrou 3:2. Tým z Uherského Hradiště zápas otočil mezi 80. a 82. minutou, kdy se trefili Francis Koné a střídající Tomáš Zajíc. Dukla po poločase vedla po gólech Néstora a Petera Olayinky, za hosty vyrovnáva Ghaňan Benjamin Tetteh. Pražané v lize neporazili Slovácko posedmé za sebou.

Poslední Příbram na hřišti Mladé Boleslavi vedla, ale jenom chvíli. Domácí skóre rychle vyrovnali a ještě do přestávky strhli vedení na svoji stranu. Do konce ale stav 2:1 nevydržel, v poslední minutě ho změnil hostující Tregler na konečných 2:2. Příbram přezimuje na posledním místě tabulky s čtyřbodovou ztrátou na předposlední Jihlavu a s šestibodovým odstupem na nesestupovou 14. příčku.

Statistika zápasů 16. kola ePojisteni.cz ligy

FC Fastav Zlín - SK Slavia Praha 0:4 (0:3)

Góly: 8. z pen. a 37. Škoda, 41. Mešanovič, 80. Zmrhal.
Rozhodčí: Hrubeš - Pospíšil, Černý.
ŽK: Matejov, Fantiš - Ngadeu.
Diváci: 4304.
Zlín: Dostál - Kopečný, Jugas, Hájek, Matejov (88. Hubáček) - Štípek (65. Jordan), Traoré, Hnaníček, Holík - Vukadinovič, Harba (52. Fantiš). Trenér: Páník.
Slavia: Pavlenka - Frydrych, Bílek, Deli, Bořil - Barák (49. Švento), Hušbauer, Ngadeu, Zmrhal (84. Železník) - Mešanovič (69. Ščuk), Škoda. Trenér: Šilhavý.

FC Vysočina Jihlava - FC Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Gól: 12. Hronek.
Rozhodčí: Proske - Kotík, Urban.
ŽK: Urblík, Rosa - Ekpai, Komličenko.
Diváků: 2033.
Jihlava: Hanuš - Tlustý, Krejčí, Rosa, Mišůn - Šulek (66. Štěpánek), Urblík - Vaculík, Hronek (83. Dvořák), Ikaunieks (65. Batioja) - Rabušic. Trenér: Bílek.
Liberec: Dúbravka - Karafiát (81. Da Silva), Coufal, Pokorný, Bartošák - Folprecht, Breite (73. Machuča) - Ekpai (46. Navrátil), Ševčík, Bartl - Komličenko. Trenér: Trpišovský.

AC Sparta Praha - FK Teplice 2:1 (1:0)

Góly: 37. Michal Kadlec, 57. Lafata - 89. Vaněček.
Rozhodčí: Jílek - Melichar, Hájek.
ŽK: Čermák, Pulkrab, Holek - Vaněček, Krob.
Diváci: 7522.
Sparta: Koubek - Karavajev, Mazuch, Michal Kadlec, Costa - Juliš, Holek, Mareček, Čermák (75. Sáček) - Lafata (83. Mustedanagič), Pulkrab (57. Zahustel). Trenér: Svoboda.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Ljevakovič, Krob - Fillo, Soungole (86. Vachoušek), Kučera, Urma (62. Červenka) - Hora (82. Potočný), Vaněček. Trenér: Šmejkal.

FC Zbrojovka Brno - MFK Karviná 1:1 (0:0)

Góly: 90. Vraštil - 47. Šisler.
Rozhodčí: Ardeleánu - Pochylý, Šimáček.
ŽK: Janečka, Zelený.
Diváci: 2949.
Brno: Melichárek - Šural, Vraštil, Kijanskas, Lutonský - Krejčí (78. Zavadil), Sedlák (66. Rusek) - Hyčka (54. Přichystal), Škoda, Štohanzl - Řezníček. Trenér: Habanec.
Karviná: Laštůvka - Holík, Dreksa, Košťál, Zelený - Šisler, Janečka - Moravec, Budínský (84. Smrž), Voltr (66. Puchel) - Panák (89. Jurčo). Trenér: Weber.

FK Dukla Praha - 1. FC Slovácko 2:3 (2:1)

Góly: 12. Néstor, 43. Olayinka - 30. Tetteh, 80. Koné, 82. Zajíc.
Rozhodčí: Franěk - Vysloužil, Vlček.
ŽK: Hanousek, Považanec, Olayinka - Havlík, Koné, Šimko.
Diváci: 542.
Dukla: F. Rada - Kušnír, Štetina, Bezpalec, Miloševič (87. Edmond) - Hanousek, Tetour (69. Juroška), Považanec - Olayinka, Néstor, Čajič (87. Beauguel). Trenér: Hynek.
Slovácko: Heča - Šimko, T. Rada, Šumulikoski, Košút, Břečka - Hlúpik (59. Diviš), Havlík, Machalík (65. Ťok), Tetteh (75. Zajíc) - Koné. Trenér: Levý.

FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 2:2 (2:1)

Góly: 19. Fabián, 45. Chramosta - 17. Rezek, 90.+2 Tregler.
Rozhodčí: Zelinka - Paták, Dobrovolný.
ŽK: Chramosta - Tregler, Chaluš, Majtán.
Diváci: 1280.
M. Boleslav: Diviš - Jánoš, Da Silva, Takács, Fleišman - Kúdela (80. Valenta), Mareš - Přikryl, Magera, Fabián - Chramosta (90. Kalabiška). Trenér: Kalvoda.
Příbram: Hruška - Pecháček (46. Holý), Chaluš, Trapp (46. Krameš), Divíšek - Tregler, Květ (88. Januška) - Majtán, Pilík, Rezek - Ayong. Trenér: Rada.

FK Mladá Boleslav 1. FK Příbram neděle 4. 12. - 15:00 2:2

Zápasy Jablonec - Hradec Králové a Bohemians 1905 - Plzeň byly kvůli nezpůsobilému terénu odloženy.