Slovan se už ve čtvrté minutě dostal do obrovské šance. Pešek od poloviny hřiště běžel sám na branku, ale nezvládl zakončení a přízemní střelu mu vyrazil brankář Kozáčik. Plzeňští pak vyrovnali hru a častěji drželi míč, ale do nebezpečného zakončení se dlouho nedostávali. Až ve 42. minutě Řezník našel v šestnáctce Řezníčka, jehož pokus stoper Kačaraba tečoval vedle branky. Domácí se dočkali v 61. minutě. Po akci Limberského a Kopice sice střídající Čermák promáchnul, ale Michael Krmenčík dotlačil míč do sítě. Nejlepší střelec minulé sezony se v novém ročníku trefil podruhé. O chvíli později ještě Kopic povedenou ranou trefil tyčku.

FC Viktoria Plzeň - FC Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Branka: 61. Krmenčík. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Koval. ŽK: Kačaraba, Mara, Koscelník (všichni Liberec). Diváci: 10.753.

Fotbalisté Sparty vyhráli ve šlágru 2. ligového kola v Jablonci dvěma góly po pauze 2:1. Pražané tak zvládli první zápas po odvolání trenéra Pavla Hapala, kterého po čtvrteční prohře 0:2 v úvodním utkání 2. předkola Evropské ligy na půdě Spartaku Subotica na letenské lavičce dočasně nahradil sportovní ředitel Zdeněk Ščasný. V 53. minutě otevřel skóre Guélor Kanga, v 69. minutě přidal pojistku střídající Vukadin Vukadinovič a v závěru už jen snížil David Lischka. Sparta porazila Severočechy v nejvyšší soutěži popáté z posledních šesti duelů. Letenští zvítězili 2:0 i v druhém utkání ligové sezony a v neúplné tabulce jsou druzí. Jablonec i podruhé prohrál a je dvanáctý.

FK Jablonec - AC Sparta Praha 1:2 (0:0)

Branky: 88. Lischka - 53. Kanga, 69. Vukadinovič. Rozhodčí: Příhoda - Paták, Kříž - Adam (video). ŽK: Masopust - Costa, Kaya, Frýdek, Vukadinovič, Chipciu, Kanga.

Jablonec - Sparta 1:2 (2. kolo Fortuna : ligy, 29.7.2018)

Fotbalisté Teplic utnuli osmizápasové čekání na ligovou výhru, když ve 2. kole doma přehráli Duklu Praha 5:2. Dvakrát se trefili David Vaněček a Jakub Hora, jednu trefu přidal Tomáš Vondrášek. Dukla jen snížila zásluhou Ivana Schranze a Lukáše Holíka a prohrála tak v nejvyšší soutěži popáté za sebou. Teplice naposledy daly alespoň pět branek v dubnu 2015.

FK Teplice - Dukla Praha 5:2 (2:0)

Branky: 18. a 79. Vaněček, 50. a 56. Hora, 38. Vondrášek - 66. Schranz, 89. Holík. Rozhodčí: Nenadál - Hájek, Arnošt. ŽK: Krob - Hanousek, Tetour. Diváci: 3116.

Fotbalisté Slavie rozdrtili ve druhém kole nejvyšší soutěže doma Karvinou 4:0. Pražany nasměroval za vítězstvím dvěma góly v úvodním dějství Milan Škoda a po pauze se trefili Josef Hušbauer a Rumun Alexandru Baluta. Úřadující vicemistr navázal na úvodní výhru 3:0 v Olomouci a vede neúplnou tabulku. Karviná naopak ani v pátém vzájemném souboji v nejvyšší soutěži nebodovala a po dvou porážkách je předposlední.

SK Slavia Praha - MFK Karviná 4:0 (2:0)

Branky: 13. z pen. a 32. Škoda, 66. Hušbauer, 81. Baluta. Rozhodčí: Ardeleanu - Mokrusch, Hrabovský. Bez karet. Diváci: 12.103.

Fotbalisté Příbrami porazili doma v sobotu 4:2 Bohemians 1905. Za nováčka se dvakrát prosadil Jan Matoušek a po gólu přidali Miroslav Slepička s Romanem Květem. Pražané, kteří v závěru pouze snížili zásluhou Abdalláha Hilála, navíc dostali dvě červené karty - už ve 22. minutě byl vyloučen gólman Tomáš Fryšták a čtvrt hodiny před koncem Michal Šmíd.

1. FK Příbram - Bohemians Praha 1905 4:2 (2:0)

Branky: 5. a 51. Matoušek, 27. Slepička z pen., 58. Květ - 66. Hilál, 88. F. Hašek. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Flimmel. ŽK: Matoušek, Květ - Hilál, Jindřišek. ČK: 22. Fryšták, 74. Šmíd (oba Bohemians).

Fotbalisté Opavy prohráli v domácí premiéře v brněnském azylu se Zlínem 1:2. Prvoligový nováček v zápase druhého kola hrál od 14. minuty v oslabení bez vyloučeného stopera Jaroslava Svozila. Branky "Ševců" vstřelili v přesilovce Lukáš Bartošák a Tomáš Poznar, první ligový gól Slezanů zaznamenal David Puškáč. Zatímco Opava i podruhé v sezoně prohrála, Zlín podruhé zvítězil.

SFC Opava - FC Fastav Zlín 1:2 (1:1)

Branky: 36. Puškáč - 20. Bartošák, 54. Poznar. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Dresler. ČK: 14. Svozil (Opava). ŽK: Juřena - Traoré, Jiráček, Hronek. Diváci: 1118.

Fotbalisté Slovácka díky gólu Filipa Kubaly ze třetí minuty nastavení porazili Ostravu 2:1. Domácí ve druhém kole první ligy poslal do vedení Jan Kuchta, za Baník ještě před pauzou odpověděl Daniel Holzer. Slovácko v nejvyšší soutěži zvítězilo poprvé v sezoně a celkově po šesti zápasech, Ostrava nenavázala na úvodní výhru 1:0 nad Jabloncem a v lize padla po šesti utkáních.

1. FC Slovácko - FC Baník Ostrava 2:1 (1:1)

Branky: 22. Kuchta, 90.+3 Kubala - 35. Holzer. Rozhodčí: Berka - Pospíšil, Pochylý. ŽK: Juroška, Navrátil, Kuchta - Diop, Stronati, Pokorný, O. Šišinka. Diváci: 6389.

Fotbalisté Mladé Boleslavi prohráli i druhé utkání nové sezony, když ve druhém kole nejvyšší soutěže podlehli doma Olomouci 0:4. Sigma se prosadila dvěma střelami z dálky v podání Jakuba Plška a Martina Nešpora, poté se trefili ještě Martin Sladký a David Houska.

FK Mladá Boleslav -  SK Sigma Olomouc 0:4 (0:1)

Branky: 8. Plšek, 69. Nešpor, 74. Sladký, 83. Houska. Rozhodčí: Orel - Caletka, Hock. ŽK: Král, Diviš, Komličenko - Buchta, Šterba. Diváci: 3127.