Celkem čtrnáct výběrů KFS věkové kategorie do sedmnácti let se zapojilo do čtyř semifinálových turnajů hraných na různých místech po celé republice. Celý memoriál je určený pro fotbalisty s klubovou příslušností hrající maximálně nejvyšší možnou soutěž krajský přebor. Do zápasů mohli navíc nastoupit pouze fotbalisté narozeni po 1. lednu 2005.

Jako první se 18. května odehrála skupina D v Olomouci, kde se potkaly týmy Moravskoslezského, Zlínského, Olomouckého a Jihomoravského KFS. Hrálo se systémem každý s každým a velmi vyrovnané zápolení nakonec ovládli fotbalisté Jihomoravského KFS, kteří získali pět bodů za jednu výhru a dvě remízy.

V úterý 24. května přišel na řadu turnaj skupiny B v Příbrami. Toho se zúčastnily tři týmy Středočeského KFS, Jihočeského KFS a také Pražský FS. Ze zaslouženého postupu do finále se radovali zástupci Středočeského KFS, kteří dokázali nejprve porazit Pražský FS 2:0 a poté i Jihočeský KFS 4:0.

O den později se pak odehrály zbývající dvě skupiny. Ve skupině A v Mariánských Lázních nastoupily týmy Karlovarského, Plzeňského a Ústeckého KFS. Turnaj hraný také systémem každý s každým ovládl Plzeňský KFS, který oba zápasy vyhrál naprosto jednoznačně (proti Karlovarskému KFS 6:0 a proti Ústeckému KFS 2:0).

Čtvrtý turnaj se odehrál v rámci skupiny C v Holicích. Skupina C se hrála systémem playoff, kdy se odehrálo nejprve semifinále a poté finále a zápas o třetí místo. Nejlepším týmem turnaje byl Pardubický KFS, který v semifinále vyhrál nad KFS Vysočina 3:0 a stejným výsledkem pak porazil i Královehradecký KFS.

Memoriál Josefa Šurala 2022

Finálový turnaj čtyř nejlepších týmů proběhne na stadionu Evžena Rošického v Praze na Strahově ve dnech 15. a 16. června 2022. První den proběhnou semifinálové zápasy a následně pak druhý den zápasy o třetí místo a poté finále.