Zatímco v úvodním zápase proti švédskému týmu fotbalisté z jihu Moravy jasně dominovali, v souboji s velšským soupeřem byl k vidění fotbal jiné úrovně. Oba celky hrály velmi dobře a od úvodních minut se hrálo ve vysokém tempu. Jako první se do střelecké pozice dostal Roman Sopůšek, ze značného úhlu ale brankáře soupeře nepřekonal.

Skóre se změnilo ve 24. minutě hry. Po pěkné kombinaci na pravé straně odcentroval do vápna Kašík a míč za záda bezmocného brankáře skvěle uklidil Jan Gojš - 1:0. Do kabin se ale odcházelo za nerozhodného stavu. Ve 37. minutě totiž po závaru ve vápně smolně podklouzl brankář Vrba a skórující Rhy Alun Williams snadno dopravil balon do brány.

Ještě horší to s českým týmem bylo v úvodu druhé půle. Hned ve 48. minutě po tak trochu náhodné nákopu na polovinu Zlínského KFS využil zaváhání brankáře Rhy Alun Williams, kterým svým druhým gólem v zápase zajistil obrat ve skóre. Čeští fotbalisté se ale rozhodně nevzdali a po hodině hry bylo opět srovnáno. Pavel Krajča dobře vybojoval balon a po jeho přihrávce do odkryté brány skóroval David Juřica.

Kvalifikace UEFA Regions' Cup: Zlínský KFS - Tîm Rhanbarthol Cymru (13. 10. 2022)

Jen o pár desítek vteřin později si pak český tým vzal vedení zpět. Po hezké kombinaci na levé straně hřiště poslal balon do vápna Gojš a Adam Jakubowicz nedal gólmanovi Dascaluovi šanci - 3:2. Také v závěru zápasu se hrál rozhodně zajímavý fotbal. Velšané vrhli všechny síly do ofenzivy a hodně zaujal především stoper Chris Cathrall, který dokázal prakticky všechna autová vhazování posílat až do vápna českého týmu. Avšak gól již nepadl a fotbalisté z jihu Moravy tak mohli oslavit druhé vítězství v rámci kvalifikačního turnaje.

„Věděli jsme, že budeme hrát těžký zápas. Soupeř hraje klasický ostrovní fotbal, kdy spoléhá hlavně na nakopávané balony. Především prvních dvacet minut jsme hráli dobrý fotbal, ale poté jsme polevili a až o poločase jsme si řekli, jak na ně. V závěru zápasu to bylo hodně náročné, a to především po psychické stránce. Zvládli jsme to a jsem za celý tým moc rád," řekl po zápase střelec rozhodujícího gólu Adam Jakubowicz.

„Do zápasu jsme vstoupili dobře. Dařila se nám rozehrávka, zápas jsme měli pod kontrolou a navíc jsme dokázali jako první vstřelit gól. Pak jsme z toho ale vypadli, začali jsme kupit chyby a soupeř se dostal do zápasu. Dokonce jsme v úvodu druhé půle po nedorazu v defenzivě dostali gól na 1:2. Kluci ale potom ukázali velkou morální sílu, která v tomto týmu je. Po zásluze jsme zápas znovu otočili a pak byl ten závěr opravdu velmi složitý. Soupeř to všechno valil do vápna, ale kluci to skvěle zvládli uskákat a když už náhodou něco propadlo, tak tam byl brankář. Všichni jsme moc šťastní, že máme po dvou zápasech plný počet šesti bodů a pokusíme se co nejlépe nachystat na poslední utkání," dodal trenér týmu Lukáš Motal.