27. 7. 2018

Repre U16: Úspěch na memoriálu Františka Harašty

Tradiční turnaj, nepřímo zahajující novou mládežnickou sezonu, přinesl radost především vítězné Zbrojovce Brno, a také reprezentačnímu výběru do 16 let, který proti o rok starším soupeřům dokázal vybojovat třetí místo.

Memoriál Františka Harašty nabídl v kategorii U17 zajímavé dvoudenní představení klubů a jejich nejtalentovanějších fotbalistů v dané kategorii společně s hosty z Bratislavy a reprezentací do 16 let, kterou nově převzal Radek Bejbl. Po nevydařeném startu do prvního utkání se Bejblův tým zápas od zápasu zlepšoval, dokázal nakonec vybojovat druhé místo ve skupině a následně uspěl i v boji o třetí místo proti FK Pardubice.

V průběhu druhého dne se na všech hráčích v úmorném vedru projevovala únava, ale i přesto se diváci mohli bavit pěkným fotbalem a individuálními výkony, ve kterých dominovalo především Brno, Slovácko a mladí čeští reprezentanti. Vítězi skupin se nakonec staly týmy FC Zbrojovka Brno a AC Sparta Praha, rozdaly si to ve finále a o vítězi musely rozhodnout penalty, v nichž se mimořádnými výkony předvedli především gólmani obou celků.

 

A podobné to bylo i ve zmiňovaném souboji české repre o třetí místo. K němu se ovšem svěřenci Radak Bejbla museli probojovat přes duel se Slováckem, které patří dlouhodobě mezi nejlepší týmy v těchto kategoriích, především herním pojetím a individuálními dovednostmi hráčů. Mladší čeští reprezentanti se ale každým zápasem zlepšovali a velmi atraktivní utkání se Slováckem v Rakvicích ovládli díky dvěma gólům Filipa Vechety, který působí právě v klubu z Hradiště, a dalším trefám útočníků Jana Jelena a Matěje Hadaše.

Souboj o 3. místo na turnaji je pak čekal v Lednici, kde i přes řadu příležitostí nedokázali podobně jako jejich soupeř vstřelit gól ze hry a rozhodnout tak musely penalty. V těch nakonec národní tým uspěl, vyhrál 5:4 a radoval se ze třetího místa. „Potěšilo mě, že se hra týmu i principy, které jsme si s hráči stanovili, s každým zápasem zlepšovaly. Totéž se týkalo naší defenzivy, kde jsme se vyvarovali zbytečných chyb z prvního dne, a i to nám pomohlo k větší herní pohodě. Chtěl bych kluky pochválit i proto, že jsme tady v podstatě neměli kompletní výběr, neboť jsme rozdělili první dva srazy podle dějiště na moravskou a českou část. Výjimky tam byly, ale další sraz nás čeká v Táboře a tam si vyzkoušíme zase více hráčů z českých klubů. Je ale vidět, že stále máme kam sáhnout a jádro týmu je kvalitní,“ vyjadřoval spokojenost s představením na memoriálu Františka Harašty Radek Bejbl.

Jeho hráči i přes velkou únavu nadšeně slavili třetí místo, za které pak v dějišti finálového utkání v Rakvicích převzal kapitán Jakub Drozd pohár. „Je to pro nás úspěch, neboť jsme se tady s některými hráči teprve poznávali a muselo si to trochu sednout. Druhý den a zápasy už ale byly mnohem lepší a užili jsme si i atmosféru v týmu, takže celkově z toho máme moc dobrý pocit,“ dodal jeden z nejlepších hráčů turnaje Jakub Drozd.

ČR U16 – 1. FC Slovácko U17 4:2

Branky: 12‘ Vecheta, 20’ Hadaš, 29‘ Jelen, 42‘ Vecheta – 23‘ Chodura, 24‘ Kratochvíl

Utkání o 3.místo:

ČR U16 – FK Pardubice U17 0:0 (5:4 pen.)

Další výsledky:

AC Sparta Praha - BFZ 4:3 (2:0)

Branky: Karabec, Dolejš, Sinu, Schánělec - 2x Majkút

FC Zbrojovka Brno - FC Viktoria Plzeň 0:0

FC Baník Ostrava - FK Pardubice 2:3 (1:0)

Branky: 2x Knedla (1xpk) - 2x Vítek, Šimek

Konečné výsledky:

O 7. místo:

1. FC Slovácko - BFZ 0:1 (0:0)

O 5. místo:

FC Baník Ostrava - FC Viktoria Plzeň 1:1 (0:1), 11:12 pk

O 3. místo:

ČR U16: FK Pardubice 0:0, 6:5 pk

Finále: 

FC Zbrojovka Brno - AC Sparta Praha 1:1 (0:0) 3:2 pk