14. 2. 2019

Reprezentační brankáři v Evropské lize: Vaclík vychytal nulu, Koubek třikrát inkasoval

Dva čeští reprezentační brankáři zasáhli ve čtvrtek do úvodních zápasů prvního vyřazovacího kola Evropské ligy. Zatímco Tomáš Koubek v dresu Rennes inkasoval třikrát, Tomáš Vaclík udržel čisté konto a jeho Sevilla zvítězila.

Rennes s Tomášem Koubkem v brance vedlo nad španělským Betisem Sevilla 2:0 už po deseti minutách a po prvním poločase 3:1. Na vítězství to ale nestačilo.

Po hodině hry snížil hlavou Sidnei a v 90. minutě Koubka nevýraznou střelou překonal Diego Lainez. Před odvetou, která je v Seville na programu příští týden, má tak o něco blíž k postupu španělský celek.

Tomáš Vaclík, hájící branku FC Sevilla, nastoupil se svým týmem v Římě proti Laziu a po závěrečném hvizdu utkání mohl být spokojený. Se svými spoluhráči totiž na hřišti římského celku zvítězili 1:0 a Vaclík si tak připsal další čisté konto v tomto soutěžním ročníku. O jediný gól zápasu se postaral Ben Yedder.