V rámci kategorií U15 proti sobě nastoupili dva suverénní vítězové svých skupin. Čechy reprezentovala Slavia Praha a Moravu Baník Ostrava. Velmi vyrovnaný souboj dospěl až do penaltového rozstřelu, který nakonec ovládli fotbalisté Baníku Ostrava.

V mladší kategorii U14 se střetly týmy Zbrojovky Brno a Sparty Praha. V tomto souboji byla jasně lepší Sparta, která prakticky celý zápas diktovala tempo hry a nakonec zcela zaslouženě vyhrála vysoko 4:0.

FC Baník Ostrava U15 – SK Slavia Praha U15 2:2 (2:2), 4:3 po pen.

Branky: 4. Frýdl, 33. Drozd – 8. Korenc, 29. Kočvara. ŽK: Jadrníček – Kovář. Rozhodčí: Pytloun – Štěrba, Vlček.

Baník Ostrava: Keller (69. Bitta) – Pinkas (74. Mechl), Řeháček, Míček, Ďurina – Frýdl – Doležal Jadrníček, Graclík, Binar (60. Dvořáček) – Drozd

Slavia Praha: Obdržálek (80. Dostalík) – Jelínek (71. Antič), Adam (46. Kovář), Hubička, Korenc – Naskos – Kumpan (46. Kotrba), Kočvara, Čížek, Kolařík – Sosna.

Především první poločas zápasu mezi Baníkem a Slavií přinesl velmi pohlednou podívanou. Oba celky hrály ofenzivně a k vidění byla celá řada gólů a dalších pěkných fotbalových momentů. Jako první se do vedení dostali hráči Baníku, za které se hned ve 4. minutě hry po standardní situaci prosadil Tadeáš Frýdl.

Sešívaní ale rozhodně nesložili zbraně, rychle vyrovnali a následně se dostali dokonce i do vedení. Nejprve se v 8. minutě trefil Jáchym Korenc a poté ve 29. minutě dokonal obrat po rohovém kopu Filip Kočvara. Do kabin se ale nakonec odcházelo za stavu 2:2, když se čtyři minuty po Kočvarově gólu po rychlém protiútoku a přihrávce do vápna pohotově prosadil Šimon Drozd.

Druhý poločas tak strhující podívanou již nepřinesl. Oba týmy spoléhaly především na defenzivu a mnoho šancí k vidění již nebylo. O osudu zápasu tak nakonec musel rozhodnout až rozstřel ze značky pokutového kopu. V něm se zaskvěl brankář Baníku Adam Bitta, který dokázal zneškodnit dvě střely soupeřů. Baník nakonec rozstřel vyhrál 4:3 a mohl tak oslavit titul mistra České republiky v kategorii U15.

FC Zbrojovka Brno U14 – AC Sparta Praha U14 0:4 (0:1)

Branky: 13. Holinka, 63. V. Kotíšek z pen., 70. Amler, 71. Hroník z pen. ŽK: Ulbrich, Křivánek (oba Zbrojovka). Rozhodčí: Štěrba – Pytloun, Vlček.

Zbrojovka Brno: Kostelný (49. Jelínek) – Hrubý (65. Dobšík), Zejda, Ulbrich, Adametz – Mička (49. Fadrný) – Křivánek, Císař (31. Havel), Valenta, Hnilica – Klíma.

Sparta Praha: Stoulil (41. Jakisch) – Spizzirri (51. Petrák), Jeřábek, Střeska, Pech – Amler, Sochůrek, V. Kotíšek, Dýcka (28. M. Kotíšek) – Topič, Holinka (51. Hroník).

V souboji týmů věkových kategorií U14 hrála prakticky celé utkání prim pražská Sparta. Ta svého soupeře hned od úvodních minut zatlačila a ve 13. minutě se poprvé prosadila, když se ve vápně nejlépe zorientoval po pasu z pravé strany Vilém Holinka.

Další průběh prvního poločasu byl opticky sice poměrně vyrovnaný, avšak šance přicházely pouze na straně Sparty. Ta se sice k dalšímu gólu již nedostala, přesto šla do poločasové přestávky s vědomím, že je v zápase lepším týmem.

To se začalo naplno projevovat ve druhé půli. Mladíci Sparty svého soupeře stále více přehrávali a prakticky ho nepouštěli na svou polovinu. Značná územní převaha se pak projevila v závěrečné dvacetiminutovce i na brankovém rozdílu.

V 63. minutě zvýšil vedení Sparty precizně zahraným pokutovým kopem Vincent Kotíšek. Další dvě branky pan následovaly v rychlém sledu. Nejprve v 70. minutě zvýšil na 3:0 Matyáš Amler a o minutu později se z další penalty trefil také Nicolas Hroník. Sparta tedy finálový souboj se Zbrojovkou jasně ovládla a po výhře 4:0 oslavila zisk titulu pro přeborníka ČR v kategorii U14.