7. 1. 2023

Sadílek se po zranění vrátil do sestavy Twente gólem

Reprezentační záložník Michal Sadílek se poprvé od srpna minulého roku vrátil do sestavy Twente Enschede a v zápase s Emmenem se na výhře svého týmu 2:0 podílel gólem.

Michal Sadílek nastoupil v základní sestavě i společně s Václavem Černým a oba sledovali brzký gól v podání spoluhráče van Wolsfwinkela, jenž otevřel skóre již po pěti minutách.

Na druhý gól se čekalo až do 67. minuty. Po postupné kombinaci se nakonec Sadílek dostal do volného prostoru na hranici vápna, kam obdržel přihrávku mezi protihráči a pohotovou střelou levou nohou poslal míč mimo dosah brankáře.

Sadílek nastoupil za Twente poprvé od konce srpna od zápasu s Volendamem. Poté chyběl kvůli zranění, tentokrát ale odehrál celé utkání. Václav Černý střídal jedenáct minut před koncem.

Twente je po patnácti odehraných zápasech na čtvrtém místě s třiceti body. Pátý Alkmaar i první trojice Feyenoord, Ajax a PSV mají své víkendové zápasy před sebou a bodové rozdíly se mohou po víkendu znovu změnit.