Fotbalisté Baníku Ostrava v dohrávce 4. kola  FORTUNA:LIGY vydřeli vítězství 1:0 na hřišti Bohemians Praha 1905 a v tabulce se po třetí výhře vyhoupli na čtvrtou příčku za stoprocentní Slavii, Plzeň a Spartu. Hosté v zápase třikrát trefili tyč, než v 87. minutě duel rozhodl Ondřej Šašinka. Ostravané vyhráli teprve podruhé z posledních 16 venkovních zápasů v lize.

Bohemians Praha 1905 - Baník Ostrava 0:1 (0:0)

Branka: 87. O. Šašinka. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Myška. ŽK: Krch, Vodháněl - Holzer, Jánoš, Šindelář, Granečný. Diváci: 4955.

Bohemians - Ostrava 0:1 (4. kolo FORTUNA:LIGY, 13.8.2018)

Fotbalisté Sparty zvítězili v Teplicích vysoko 4:0 a vyhráli i čtvrtý ligový zápas v nové sezoně. Letenským, kteří v tabulce vyrovnali rovněž stoprocentní Slavii a obhájce titulu Plzeň, k tomu pomohl nejlepší poločas v nejvyšší soutěži od roku 2009. Na Stínadlech totiž dali všechny góly v úvodním dějství, v němž se dvakrát prosadil Josef Šural a po jedné brance přidali Martin Frýdek a Nicolae Stanciu. Ten navíc připravil obě trefy pro Šurala.

FK Teplice - AC Sparta Praha 0:4 (0:4)

Branka: 2. a 17. Šural, 29. Frýdek, 39. Stanciu. Rozhodčí: Hrubeš - Pospíšil, Koval. ŽK: Ljevakovič, Krob - Kanga, Chipciu. Diváci: 15.131.

Fotbalisté Slovácka porazili po zlepšeném výkonu ve druhém poločase Olomouc 3:1. Domácím pomohl k vítězství dvěma brankami Stanislav Hofmann a jednu trefu přidal Lukáš Sadílek. Za Sigmu skóroval David Houska. Hanáci prohráli potřetí ze čtyř kol, naopak tým z Uherského Hradiště podruhé vyhrál.

1. FC Slovácko - Sigma Olomouc 3:1 (1:0)

Branky: 32. a 82. Hofmann, 73. Sadílek - 54. Houska. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek. ŽK: Machalík, Hofmann, Sadílek - Pilař. Diváci: 4769.

Fotbalisté Jablonce zvítězili nad Karvinou 4:1 a připsali si první výhru v sezoně. Domácí poslal do vedení ve 28. minutě Jan Chramosta, před pauzou přidal pojistku Martin Doležal, po změně stran se trefil Lukáš Masopust a pak si dal vlastní gól Marek Janečka. V nastavení snížil Lukáš Budínský. Karviná i počtvrté prohrála, potřetí inkasovala čtyři branky a zůstává u dna tabulky.

FK Jablonec - MFK Karviná 4:1 (2:0)

Branky: 28. Chramosta, 45.+1 Doležal, 53. Masopust, 72. vlastní Janečka - 90.+1 Budínský. Rozhodčí: Nenadál - Arnošt, Caletka. ŽK: Budínský. Diváci: 2826.

Jablonec - Karviná 4:1 (4. kolo FORTUNA:LIGY, 11.8.2018)

Fotbalisté Příbrami porazili pražskou Duklu 4:0. Nováček soutěže doma bodoval i ve třetím utkání sezony. Postarali se o to dva nejzkušenější hráči týmu, když během dvou minut skórovali kapitán Rudolf Skácel a Miroslav Slepička. Na oba góly jim nahrál Jan Matoušek, který oslavil nedávný přestup do Slavie i brankou. Výhru pečetil Antonín Fantiš. Dukla prohrála i čtvrtý zápas v novém ročníku, celkově posedmé za sebou, a zůstává bez bodu.

1. FK Příbram - Dukla Praha 4:0 (0:0)

Branky: 54. Skácel, 56. Slepička, 78. Matoušek, 79. Fantiš. Rozhodčí: Houdek - Blažej, Kubr. ŽK: Bezpalec (Dukla). Diváci: 4156

Fotbalisté ligového nováčka Opavy dosáhli na neutrální půdě v Brně po remíze 1:1 s Libercem na první bod v sezoně. Po bezbrankovém prvním poločase se Liberec ujal vedení po gólu Romana Potočného, z penalty vyrovnal opavský kapitán Nemanja Kuzmanovič. Přesnější kombinační souhra vynesla Liberci v úvodní čtvrthodině územní převahu. Po sérii rohových kopů se hosté dokonce ujali vedení, ale před tím, než se míč dostal do branky, zahrál rukou liberecký Mikula a rozhodčí Lerch po poradě s asistentem Hockem gól neuznal.

SFC Opava - Slovan Liberec 1:1 (0:0)

Branky: 76. Kuzmanovič z pen. - 62. Potočný. Rozhodčí: Lerch - Hock, Ratajová. ŽK: Puškáč, Zavadil, Janetzký - Mikula, Mashike Sukisa, Ševčík, Breite. Diváci: 1236.

Fotbalisté mistrovské Plzně doma porazili Zlín 1:0 gólem Michaela Krmenčíka ze 77. minuty a zvítězili i ve čtvrtém kole. Souboj bývalých reprezentačních trenérů Pavla Vrby a Michala Bílka tak ovládl domácí kouč, jehož tým v tabulce zůstal druhý o skóre za pražskou Slavií. Viktoria potřetí za sebou vyhrála výsledkem 1:0, Fastav poprvé v novém ročníku nebodoval.

FC Viktoria Plzeň - FC Fastav Zlín 1:0 (0:0)

Branka: 77. Krmenčík. Rozhodčí: Zelinka - Melichar, Kotalík. ŽK: Kopic - Hnaníček, Džafič, Matejov, Bačo. ČK: 90.+1 Kopic. Diváci: 10.102.

Fotbalisté pražské Slavie vyhráli i čtvrté kolo FORTUNA:LIGY. Úřadující vicemistr v obměněné sestavě zvítězil v předehrávce v Mladé Boleslavi 1:0 a pojistil si vedení v tabulce. O úspěchu červenobílých rozhodl ve 34. minutě Milan Škoda po chybě brankáře Jana Šedy.

FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 0:1 (0:1)

Branka: 34. Škoda. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Podaný. ŽK: Ladra (Boleslav). Diváci: 4932.