2. 5. 2022

Schick dal proti Frankfurtu dvaadvacátý ligový gól sezóny

Útočník Patrik Schick přispěl jednou brankou k vítězství svého Leverkusenu 2:0 v domácím utkání německé Bundesligy nad Frankfurtem. Pro českého útočníka to byla 22. ligová trefa v této sezóně.

Leverkusen šel do vedení po osmnácti minutách zápasu, když se po přihrávce Diabyho prosadil Paulinho. Moussa Diaby si připsal asistenci také u druhého gólu, který dal šest minut po změně stran Patrik Schick. Ten nakonec v 86. minutě vystřídal, když jej nahradil Alario.

Patrik Schick se trefil po dvaadvacáté v aktuálním ligovém ročníku. Kvůli zranění vynechal březnový program, ale nyní je zpět v dobré formě. Střelecky se prosadil již v předchozím kole proti Fürthu, který Leverkusen porazil na jeho hřišti 4:1.

Tentokrát přispěl k výhře nad Frankfurtem, jenž minulý týden zvítězil v Evropské lize na hřišti West Hamu. "Uvidíme, máme před sebou ještě další dva zápasy. Proti Frankfurtu jsem skóroval i v prvním poločase, ale byl to bohužel ofsajd. Možná jeden nebo dva další góly," uvedl Patrik v pozápasových rozhovorech pro klubovou televizi.

Leverkusen si díky vítězství udržel třetí příčku, na které má s 58 body náskok tří bodů před čtvrtým Freiburgem a čtyř bodů před pátým Lipskem. Naopak na druhý Dortmund ztrácí pět bodů. V posledních dvou kolech sezóny čeká Schicka a spol. venkovní zápas s Hoffenheimem a domácí zápas s Freiburgem.