Patrik Schick byl mimo hru od listopadu roku 2022 kvůli vleklému zranění a teprve v uplynulém týdnu byl připraven zasáhnout znovu do zápasu. Ve čtvrtečním duelu Evropské ligy proti Monaku odehrál závěrečné tři minuty, když nahradil Adama Hložka.

O tři dny později si v německé bundeslize připsal větší porci minut. V domácím utkání proti Mainzu přišel na hřiště v 56. minutě za stavu 1:2 z pohledu Leverkusenu. Domácí nejprve neproměnili ve 23. minutě penaltu, následně otevřel skóre hostující Caci. Leverkusen sice srovnal, ale Barreiro poslal v nastaveném čase prvního poločasu Manz opět do vedení.

Schick naskočil do hry místo Amiriho a o jen o dvě minuty později se postaral o vyrovnání. Pro Patrika to byl třetí gól v aktuálním ročníku nejvyšší německé soutěže. Leverkusen ovšem v 81. minutě inkasoval z penalty a zároveň přišel o vyloučeného Adliho.

Mainz nakonec vyhrál nad Leverkusenem na jeho hřišti 3:2 a přeskočil jej v tabulce. Schickův a Hložkův (do zápasu s Mainzem zasáhl v 84. minutě) Leverkusen je až na desátém místě v tabulce.