Leverkusen před sobotním utkáním čekal pět zápasů na výhru. Naposledy se ze tří bodů radoval na začátku prosince minulého roku po výhře 7:1 nad Fürthem. Schick dal tehdy čtyři góly. Následovala prohra v Evropské Lize s Ferencvárosem a také dvě prohry a dvě remízy v domácí soutěži.

Sobotní večerní zápas německé nejvyšší soutěže nabídl bezbrankový první poločas. Pět minut po přestávce se mohl Patrik Schick zapsat mezi střelce, ale domácí brankář Sommer Schickovi penaltu chytil. O pár vteřin později se ale po rohovém kopu prosadil Andrich a poslal Leverkusen do vedení.

Český reprezentační útočník si vše vynahradil v 74. minutě, kdy po centru z přímého kopu z levé strany hřiště tečoval míč za záda domácího gólmana.

Domácí snížili v 81. minutě díky gólu Elvediho, v 88. minutě neproměnil druhou penaltu v zápase hostující Demirbay, ale na konečném výsledku to již nic nezměnilo.

Patrik Schick si tak připsal 18. ligovou trefu v sezóně, která byla navíc tentokrát vítězná. Jeho Leverkusen je v tabulce na třetím místě se ziskem 32 bodů. Na druhý Dortmund jich ztrácí osm, na první Bayern čtrnáct.

Robert Lewandowski si díky sobotním třem gólům proti Kölnu polepšil v tabulce střelců na 23 branek, Patrik Schick je o pět gólů za ním.