18. 12. 2019

Schick se trefil proti Dortmundu, Koubek i Kadeřábek mají výhry

Patrik Schick rozhodl o remíze lídra německé fotbalové ligy Lipska v šlágru na hřišti třetího Dortmundu 3:3. Český útočník skóroval ve druhém utkání za sebou, tentokrát z pozice náhradníka.

Jeho reprezentační kolega brankář Jiří Pavlenka dostal v 16. kole opět čtyři góly za poločas a Brémy utrpěly druhý debakl během tří dnů. Naopak Tomáš Koubek přispěl k výhře Augsburgu čistým kontem.

Patrik Schick přišel na hřiště po uplynutí hodiny hry za stavu 2:3 a 16 minut poté vyrovnal pohotovou dorážkou skákajícího míče. V sobotu se trefil i proti Düsseldorfu a na kontě má v bundeslize už tři góly, které dal ve čtyřech posledních zápasech.

Lipsku nicméně skončila šesti zápasová vítězná série. V čele tabulky má tříbodový náskok na Mönchengladbach, který bude hrát až ve středu, Dortmund ztrácí další bod.

Jiřího Pavlenku pokořil hattrickem v prvním poločase švédský záložník Robin Quaison, zbylý gól před přestávkou si dal Pavlenka nezaviněně sám. Pátou trefu přidal v závěru Mateta. Werder dělí po třetí porážce za sebou stále jen dva body od pásma sestupu.

Naopak Tomáš Koubek neinkasoval a Augsburg vyhrál 3:0 nad Düsseldorfem i zásluhou dvou gólů Philippa Maxe. Výhru slavil i Pavel Kadeřábek, jehož Hoffenheim zvítězil 2:0 na hřišti Unionu Berlín a tříbodového zisku se dočkal po čtyřech kolech.