15. 2. 2021

Schickův gól stačil Leverkusenu na bod

Ani gól střídajícího Patrika Schicka nestačil fotbalistům Leverkusenu na výhru v utkání německé ligy s Mohučí. V závěru zápasu 21. kola dvakrát inkasovali a remizovali 2:2.

Úvodní branku Leverkusenu dal po 14 minutách Lucas Alario. S devíti brankami nejlepší střelec Bayeru v sezoně pak v 63. minutě přepustil místo Schickovi, který se po chvíli uvedl žlutou kartou za hrubost.

Český reprezentant se v 74. minutě nachomýtl ke gólové situaci Demaraie Graye, trefu však rozhodčí pro dotek Schickovy ruky s míčem neuznal. Po hře rukou předtím neplatila ani branka Mohuče.

Schickův moment přišel o 10 minut později, kdy v útoku do otevřené obrany využil nahrávky Graye a prostřelil brankáře mezi nohama. Leverkusen se sesypal v závěru zápasu - v 89. nejprve první brankou v soutěži snížil Robert-Nesta Glatzel a bod předposlednímu týmu zajistil Kevin Stöger.