17. 10. 2021

Schickův sedmý gól sezóny na Bayern nestačil

Reprezentant Patrik Schick sedmou brankou v bundesligové sezoně zmírnil vysokou prohru Leverkusenu s Bayernem Mnichov. Bavorský gigant v souboji o čelo vyhrál 5:1 a na prvním místě tabulky má jednobodový náskok před Dortmundem.

Leverkusenu absolutně nevyšel první poločas. Bayern poslal do vedení ve 3. minutě Lewandowski a mezi 30. a 37. minutou přidali hosté další čtyři branky. Černou sedmiminutovku Leverkusenu odstartoval druhý Lewandowského gól v zápase. Na polského kanonýra navázal Müller a debakl dokonal dvěma góly Gnabry.

Do druhé půle vstoupili fotbalisté Leverkusenu aktivněji a dokázali se vyrovnat tempu Bayernu. Zlepšený výkon Bayeru vyústil v 55. minutě v Schickovu branku. Český útočník si seběhl mezi obránce a střelou na zadní tyč nedal Neuerovi šanci.

Schick potvrdil formu a se sedmi góly je třetím nejlepším střelcem bundesligy. O dvě branky víc nastřádali v úvodních osmi kolech Lewandowski a Haaland.