6. 3. 2020

Semifinále MOL Cupu: Sparta proti Plzni, Olomouc vyzve Liberec

V semifinále MOL Cupu se utkají v dubnu Sparta s Plzní a Olomouc s Libercem. Rozhodl o tom páteční los v sídle Fotbalové asociace České republiky na Strahově. 

Los semifinále MOL Cupu proběhl za účasti čtyřnásobného finalisty domácího poháru Ladislava Škorpila. Ten také vylosoval nejprve Spartu, která se doma na Letné utká s Plzní. Následně Sigmu Olomouc, která doma vyzve Liberec.

"Všichni doufáme, že výsledek i výkon proti z poháru proti Baníku Ostrava, bude odrazovým můstkem. Pohár je pro nás velký cíl a jednoznačně chceme trofej vyhrát," uvedl po losu sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

Plzeňská Viktoria postoupila do semifinále po výhře 3:1 nad Hlučínem ve třetím kole, v osmifinále zdolala Chlumec nad Cidlinou po prodloužení a v jarním čtvrtfinále porazila 4:2 Mladou Boleslav.

Pražská Sparta vstřelila ve třech zápasech tohoto ročníku jedenáct gólů, když postupně porazila 2:1 Jihlavu, 4:0 České Budějovice a ve čtvrtfinále vyhrála 5:0 nad Baníkem Ostrava.

 

Dalším semifinalistou je Liberec, který soutěž začínal již ve druhém kole a má tak odehráno o zápas víc. Severočeši porazili 5:2 Mariánské Lázně, 3:1 Prostějov, v osmifinále vyhráli 2:0 nad Teplicemi a ve čtvrtfinále uspěli se Slováckem, když vyhráli na penalty po remíze 0:0.

Čtveřici týmů uzavírá Sigma Olomouc, která také začínala v druhém kole. V něm vyhrála 5:1 na hřišti Rosic. Zbylé tři zápasy odehráli hráči Olomouce na domácím hřišti a postupně vyhráli nad Líšní (4:2), Duklou Praha (4:0) a Jabloncem (3:1). Sigma postoupila do semifinále naposledy v roce 2012, kdy tehdy celou soutěž vyhrála po úspěšném finále se Spartou.

"Jsme naprosto spokojeni - domácí utkání a nepřáli jsme si Plzeň, papírově nejsilnějšího soupeře," uvedl obchodní manažer Sigmy Aleš Škerle.

Zápas nabídne souboj bývalých spolupracovníků z Trnavy, kde dělal současný olomoucký kouč Radoslav Látal trenéra a liberecký Pavel Hoftych generálního manažera.

"Radek Látal je spokojený, ten si to tak naplánoval. Chtěli jsme hrát doma, bylo by nám jedno s kým. Jedeme do Olomouce, kvalita mužstev je 50 na 50, ale mírným favoritem budou díky prostředí domácí. Týmy jsou srovnatelné, dokázali jsme se s tím poprat v Uherském Hradišti a doufám, že to dokážeme i proti Sigmě," uvedl Hoftych.

Termínem semifinálových zápasů je středa 22. dubna 2020, o vítěznou trofej se bude hrát ve středu 20. května 2020.

MOL Cup - losování semifinále, Praha

  • © Jan Tauber
  • © Jan Tauber
  • © Jan Tauber
  • © Jan Tauber
  • © Jan Tauber
  • © Jan Tauber
  • © Jan Tauber
  • © Jan Tauber
  • © Jan Tauber