Hodnocení mezinárodního přátelského utkání

Severočeský výběr U14  – LONE SOCCER STAR Austin/USA I                     1:1 (1:1)

Druhý den kempu severočeského výběru dívek byly za slunečného počasí na programu dvě utkání proti třináctiletým talentovaným děvčatům z amerického státu Texas a jeho hlavního města Austinu a okolí, jež studují a sportují v tamní prestižní fotbalové akademii. V našem výběru byly namíchané dvanáctileté až čtrnáctileté hráčky z 8 klubů.

První utkání mělo v úvodním poločasu vyrovnaný průběh a po necelé čtvrthodině hry jsme se zásluhou Anety Svobodové dostali do vedení, když jsme míč důraznou hrou doslova dotlačili do branky soupeře. Hostující hráčky pak po centru ze strany a dorážky zblízka dokázaly ve 20. minutě vyrovnat. Ve druhém poločasu se začala projevovat herní převaha hráček z amerického kontinentu, ale naše děvčata příkladně bojovala a tak i po potřebné dávce štěstí na naší straně skončilo utkání nerozhodně.

Severočeský výběr U14  – LONE SOCCER STAR Austin/USA II                   4:0 (2:0)

Druhé utkání mělo také vyrovnaný průběh, ale naše hráčky dokázaly dotáhnout své akce do zdařilé koncovky a tak nakonec zaslouženě i vzhledem k průběhu utkání poměrně vysoko zvítězily. V prvním poločase zajistila dvěma brankami v 19. a 24. minutě vedení našim barvám střelecky disponovaná Aneta Svobodová.  Vedení našeho týmu navýšila ve druhém poločasu v 52. minutě Kristýna Neumannová a vítězství pečetila krátce před závěrečným hvizdem rozhodčího v 60. minutě Natálie Mrvíková. Stínem utkání bylo zranění brankářky našeho výběru Natálie Pavlátové, kterou odvezla na vyšetření do Podřipské nemocnice sanitka rychlé záchranné služby. Prvotní vyšetření naštěstí neprokázalo vážnější zranění a tak snad bude talentovaná brankářka brzy fit!

Obě utkání proti individuálně herně vyspělým hráčkám bylo pro naše děvčata velice zajímavou mezinárodní zkušeností!