Vedoucí celek ePojistovna.cz ligy Mladá Boleslav přišel v 11. kole v domácím prostředí o body s Brnem po remíze 3:3. Šestou výhru v řadě si připsala Slavia, když zdolala 1:0 Slovácka a nejméně do neděle se vyhoupla už na druhé místo tabulky.

FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 1:0 (11. kolo ePojisteni.cz ligy, 23. 10. 2016)

Slavia potvrdila dobrou formu a doma porazila Slovácko 1:0 gólem Jaromíra Zmrhala z 56. minuty. Červenobílí pod novým trenérem Jaroslavem Šilhavý ztratili jen dva body, v nejvyšší soutěži vyhráli pošesté za sebou a minimálně do neděle se posunuli na druhé místo tabulky dva body za vedoucí Mladou Boleslav. Slovácko naopak po třech kolech poprvé prohrálo.

Mladá Boleslav doma jen remizovala 3:3 s Brnem, když v přestřelce přišla o vítězství až v posledních vteřinách. Se Zbrojovkou prohrávala po gólu Jakuba Řezníčka, ovšem Tomáš Přikryl s Douglasem Da Silvou skóre otočili. Jiří Fleišman sice vlastním gólem znovu srovnal, další vedení zajistil domácím přímý kop Petra Mareše. Ale z poslední akce zápasu zařídil dělbu bodů Michal Škoda.

Fotbalisté Karviné poprvé v nejvyšší soutěži prohráli na domácím hřišti a hned od Teplic schytali debakl 1:4. Domácí přitom vedli po gólu Jana Hoška, avšak soupeř svou celozápasovou převahu už během deseti minut korunoval obratem díky vlastní brance Pavla Dreksy a zásahu Davida Vaněčka, po změně stran se prosadili Martin Fillo s Michaelem Lüftnerem.

Fotbalisté Jablonce při premiéře dočasného trenéra Zdeňka Kluckého vyhráli na hřišti poslední Příbrami 4:2 a v první lize ukončili sérii osmi zápasů bez vítězství. Středočeši naopak prohráli desáté z jedenácti kol v sezoně. U Litavky se v úvodní dvacetiminutovce prosadili hostující Petr Jiráček a Martin Doležal. Po změně stran na kontaktní branku Tomáše Pilíka odpověděl Vojtěch Kubista a po dalším domácím snížení Štěpána Kacafírka měl poslední slovo v nastavení Stanislav Tecl.

1. FK Příbram - FK Jablonec 2:4 (11. kolo ePojisteni.cz ligy, 22. 10. 2016)

Dvě remízy 1:1 přinesly páteční zápasy 11. kola ePojisteni.cz ligy. Jihlava se rozešla 1:1 s Duklou Praha a dál čeká na první vítězství v nové sezoně. Stejným výsledkem skončil i páteční večerní zápas Zlína s Bohemians 1905.

Jihlava jako jediná v letošním ročníku první ligy stále čeká na vítězství. Svěřenci trenéra Michala Bílka sice vedli v zápase s pražskou Duklou gólem Lukáše Zoubeleho, ovšem po změně stran Peter Olayinka. Vysočina tak nevyhrála podvanácté za sebou, Dukla čeká na venkovní výhru od března.

Zlín remizoval s Bohemians 1905 v zápase dvou rozdílných poločasů 1:1. Vedoucí gól domácích vstřelil ve 43. minutě Miloš Kopečný vyrovnávací branku Pražanů zaznamenal v 76. minutě Milan Havel. Bohemians přitom diktovali hru v prvním poločase, po změně stran se už utkání odehrálo v režii Zlína.

Liberec porazili v prvním nedělním utkání 11. kola Hradec Králové 2:0 brankami Daniela Bartla z 69. a 79. minuty. Slovan si doma spravil chuť po čtvrteční prohře 1:3 s Fiorentinou v Evropské lize a po třetí výhře v této sezoně nejvyšší soutěže poskočil na jedenácté místo tabulky. Východočeský nováček naopak prohrál počtvrté za sebou a klesl na čtrnáctou příčku.

Ve šlágru 11. kola Plzeň doma porazila Spartu 1:0. Obhájce titulu se tak bodově dotáhl na vedoucí Mladou Boleslav a v tabulce má na svého největšího rivala z Letné už sedmibodový náskok. Zápas rozhodl ve 26. minutě Michael Krmenčík. Západočeši vyhráli nad Spartou v lize už popáté za sebou a počtvrté bez inkasovaného gólu. Zároveň připravili první soutěžní prohru trenérovi Davidu Holoubkovi v jeho šestém utkání.

Statistiky zápasů 11. kola ePojisteni.cz ligy

FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 1:0 (1:0)

Gól: 26. Krmenčík.
Rozhodčí: Hrubeš - Nádvorník, Wilczek.
ŽK: Mareček, M. Kadlec, Zahustel, Mazuch, Costa.
Diváci: 11.651.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Petržela (87. Matějů), Hrošovský, Hořava, Hromada (90. Baránek), Zeman - Krmenčík (68. Poznar). Trenér: Pivarník.
Sparta: Koubek - Karavajev (78. Šural), Mazuch, Holek, M. Kadlec - Zahustel, Mareček, Dočkal, V. Kadlec - Juliš (63. Pulkrab), Lafata (63. Costa). Trenér: Holoubek.

FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové 2:0 (0:0)

Góly: 69. a 79. Bartl.
Rozhodčí: Příhoda - Paták, Šimáček.
ŽK: Folprecht, Coufal - Černý, Schwarz, Chleboun.
Diváci: 3652.
Liberec: Dúbravka - Coufal, Latka, Hovorka, Bartošák (68. Sýkora) - Breite, Folprecht - Bartl (86. Karafiát), Markovič, Vůch - Komličenko (46. Ševčík). Trenér: Trpišovský.
Hradec: Ottmar - Holeš, Polom, Plašil, Mudra (78. Trubač) - Schwarz, Janoušek - Krátký (78. Pázler), Vlkanova, Malinský - Černý (83. Chleboun). Trenéři: Pilný a Frimmel.

SK Slavia Praha - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)

Gól: 56. Zmrhal.
Rozhodčí: Ardeleánu - Mokrusch, Hrabovský.
ŽK: Břečka, Kerbr, Chvátal.
Diváci: 7108.
Slavia: Pavlenka - Frydrych, Bílek, Deli, Bořil - Ngadeu - Zmrhal, Hušbauer, Barák (75. Ščuk), Švento (69. Mingazov) - Škoda (90. Souček). Trenér: Šilhavý.
Slovácko: Heča - Chvátal, Hofmann, Břečka, Chyla (84. Ťok) - Šumulikoski, Daníček - Diviš (74. Tetteh), Havlík, Kerbr - Zajíc (63. Koné). Trenér: Levý.

FK Mladá Boleslav - FC Zbrojovka Brno 3:3 (1:1)

Góly: 31. Přikryl, 63. Da Silva, 79. Mareš - 18. Řezníček, 72. vlastní Fleišman, 90.+3 Škoda.
Rozhodčí: Jílek - Myška, Fišer.
ŽK: Magera, Mareš - Lacko, Přichystal.
Diváci: 2931.
M. Boleslav: Diviš - Jánoš, Da Silva, Takács, Fleišman - Přikryl (88. Klobása), Kúdela, Matějovský (85. Kalabiška), Mareš - Magera, Chramosta (74. Mebrahtu). Trenér: Kalvoda.
Brno: Melichárek - Šural, Polák, Kijanskas, Lutonský - Sedlák, Lacko (87. Krejčí) - Hyčka (87. Pašek), Škoda, Přichystal (68. Vávra) - Řezníček. Trenér: Habanec.

MFK Karviná - FK Teplice 1:4 (1:2)

Góly: 19. Hošek - 22. vlastní Dreksa, 29. Vaněček, 55. Fillo, 69. Lüftner.
Rozhodčí: Proske - Dobrovolný, Vlček.
ŽK: Šisler - Grigar.
Diváci: 4095.
Karviná: Laštůvka - Dreksa (72. Galuszka), Košťál, Hošek, Zelený - Šisler, Janečka - Moravec, Budinský (46. Panák), Puchel (46. Holík) - Jurčo. Trenér: Weber.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Krob - Ljevakovič, Kučera - Fillo, Hrubý (79. Vachoušek), Hora - Vaněček (87. Potočný). Trenér: Šmejkal.

1. FK Příbram - FK Jablonec 2:4 (0:2)

Góly: 57. Pilík, 82. Kacafírek - 11. Jiráček, 19. Doležal, 70. V. Kubista, 90.+2 Tecl.
Rozhodčí: Královec - Kotík, Arnošt.
ŽK: Ferrara.
ČK: 85. Ferrara.
Diváci: 1758.
Příbram: Hruška - Chaluš, Ferrara, Tregler, Krameš - Pecháček, Laňka (46. Majtán) - Brandner, Rezek (76. Casado), Pilík - Mahmutovič (46. Kacafírek). Trenér: Rada.
Jablonec: Valeš - Masopust, Hübschman, Hybš, Hanousek - V. Kubista - Tecl, Trávník (89. Mehanovič), Jiráček, Mihálik (85. Končal) - Doležal. Trenér: Klucký.

FC Fastav Zlín - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)

Góly: 43. Kopečný - 76. Havel.
Rozhodčí: Nenadál - Kubr, Melichar.
ŽK: M. Dostál, Jindřišek, Hašek, Budinský.
Diváci: 3248.
Zlín: S. Dostál - Pazdera, Jugas, Hájek, Matejov - Vukadinovič, Janíček (13. Traoré), Hnaníček (59. Holík), Kopečný - Harba (84. Jordan), Diop. Trenér: Páník.
Bohemians: Budinský - M. Dostál, Krch, Šmíd, Havel - Švec, Jindřišek - Hašek, Mašek (84. Gajič), Luts (64. Berger) - Holenda (71. Mikuš). Trenér: Koubek.

FC Vysočina Jihlava - FK Dukla Praha 1:1 (1:0)

Góly: 38. Zoubele - 71. Olayinka.
Rozhodčí: Berka - Kotalík, Černý.
ŽK: Tetour.
Diváků: 2903.
Jihlava: Hanuš - Tlustý, Krejčí, Rosa, Urdinov - Štěpánek (81. Dvořák), Urblík - Vaculík (69. Ikaunieks), Hronek, Zoubele - Rabušic (90. Vitásek). Trenér: Bílek.
Dukla: Rada - Miloševič, Štetina, Bezpalec, Preisler - Hanousek, Tetour, Považanec (88. Šimůnek) - Juroška (69. Čajič), Albiach, Olayinka (80. Beauguel). Trenér: Hynek.

Další utkání 11. kola jsou na programu v sobotu a v neděli, mezi nimi i jeden z nejočekávanějších zápasů podzimní sezony Plzeň - Sparta.