5. 10. 2018

Slavia i Plzeň slaví vítězství, Baník a Sparta ztrácí čtyři body

Jedenácté kolo FORTUNA:LIGY uzavřely nedělní zápasy, ve kterých slavily výhru týmy Plzně i Slavie, které si tak vypracovaly na čele ligového tabulky čtyřbodový náskok před Spartou a Baníkem Ostrava.

Fotbalisté Slavie vyhráli v 11. kole doma nad Příbramí 4:1 a soupeře porazili popáté za sebou. Pražany poslal ve 13. minutě do vedení Jan Bořil, vzápětí sice srovnal Jan Rezek, ale ještě do pauzy se trefili domácí Alexandru Baluta s Michalem Frydrychem a po přestávce Miroslav Stoch. Úřadující vicemistr tak částečně napravil minulou ligovou porážku v Ostravě a dál vede tabulku o skóre před Plzní.

SK Slavia Praha - 1. FK Příbram 4:1 (3:1)

Branky: 13. Bořil, 32. Baluta, 35. Frydrych, 75. Stoch - 15. Rezek. Rozhodčí: Královec - Hájek, Kubr. ŽK: Bořil - Hlúpik. Diváci: 10.747.

Fotbalisté Dukly Praha zvítězili v 11. kole první ligy v Karviné 2:0. Vítězství posledního celku tabulky zařídili ve druhém poločase Ján Ďurica a v nastavení Frederik Bilovský. Pražané si pod koučem Romanem Skuhravým připsali druhé vítězství v sezoně a první venkovní výhru po šesti prohrách za sebou. I přes výhru zůstává Dukla na posledním místě v tabulce, na týmy před sebou ztrácí dva body.

MFK Karviná – FK Dukla Praha 0:2 (0:0)

Branky: 64. Ďurica, 90.+3. Bilovský. Rozhodčí: Ardeleanu - Mokrusch, Kožár. ŽK: Ramirez, Janečka, Guba - Tetour, Ďurica, Raspopovič. Diváci: 3612.

Už posedmé v průběhu ligového podzimu stačil Plzni jediný gól k vítězství a zisku tří bodů. Tentokrát se o něj v duelu jedenáctého kola postaral Čermák, takže obhájce titulu se po výhře nad Teplicemi dostal v tabulce na první příčku. Nejspíš ovšem jen dočasně, protože pražská Slavia měla podvečerní s FC Příbramí k dobru.

FC Viktoria Plzeň - FK Teplice 1:0 (0:0)

Branka: 60. Čermák. Rozhodčí: Hrubeš - Dobrovolný, Myška. ŽK: Čermák, Hejda - Čmovš, Ljevakovič, Diviš. Diváci: 9581.

Fotbalisté Opavy se rozloučili v 11. ligovém kole s brněnským azylem prohrou 0:1 s Bohemians 1905. Slezané hráli takřka celý druhý poločas bez vyloučeného Petra Zapalače. V početní výhodě se prosadil Jakub Nečas, který ukončil 349 minut dlouhé čekání Pražanů na ligový gól. Opava mohla tři minuty před koncem vyrovnat, ale Nemanja Kuzmanovič neproměnil penaltu.

SFC Opava - Bohemians Praha 1905 0:1 (0:0)

Branka: 68. Nečas. Rozhodčí: Orel - Blažej, Kříž. ŽK: Zapalač, Puškáč - F. Hašek, Hilál, M. Hašek ml., Juliš. ČK: 47. Zapalač. Diváci: 1382.

Slovácko padlo pošesté v řadě. V Jablonci prohrálo 0:2. Skóre z posledních šesti utkání má silně negativní 3:18. To Severočeši triumfovali v lize ve třetím utkání za sebou. Zůstávají na šestém místě, ale elitní pětce se přiblížili na dostřel.

FK Jablonec - 1. FC Slovácko 2:0 (2:0)

Branky: 7. Jovovič, 38. Masopust. Rozhodčí: Lerch - Nádvorník, Fišer. ŽK: Lischka - Kuchta. Diváci: 2225.

Mohli se z nich stát noví lídři. Stačilo ubránit standardku Mladé Boleslavi a fotbalisté Baníku vedli první ligu. Zkraje druhého poločasu na půdě Středočechů otočili dvěma rychlými góly z 0:1 na 2:1, i bez svého distancovaného vůdce Milana Baroše kráčeli k vítězství. O ně je v posledních vteřinách sobotního zápasu připravil domácí Mareš. A to už Středočeši hráli bez vyloučeného Matějovského.

FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava 2:2 (1:0)

Branky: 38. Komličenko, 90.+4 Mareš - 49. Šindelář, 56. O. Šašinka. Rozhodčí: Zelinka - Pospíšil, Horák. ŽK: Takács, Keresteš, Matějovský - Mešaninov, Laštůvka, Procházka. ČK: 85. Matějovský. Diváci: 4556.

Fotbalisté Sparty v sobotním utkání prohráli 0:1 v Olomouci a vedoucí Slavia s druhou Plzní jim můžou v neděli odskočit na rozdíl čtyř bodů. Jedinou branku zápasu dal Martin Nešpor a Sigma je v neúplné tabulce po nečekaném vítězství předposlední už jen o skóre.

SK Sigma Olomouc - AC Sparta Praha 1:0 (1:0)

Branka: 35. Nešpor. Rozhodčí: Franěk - Paták, Vlasjuk. ŽK: Houska, Zahradníček - Costa, Šural, Kanga. Diváci: 7259.

Fotbalisté Zlína prohráli v předehrávce 11. ligového kola na domácím trávníku s Libercem 0:1. Jediný gól zápasu vstřelil v 68. minutě Roman Potočný. Zlín hrál od 64. minuty bez vyloučeného Pabla Podia. Po druhé domácí porážce za sebou zůstal v tabulce pátý, nevyužil možnost bodově srovnat krok s třetí Spartou, Liberec se bodově dotáhl na Jablonec a je sedmý.

FC Fastav Zlín - FC Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Branka: 68. Potočný. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Podaný. ŽK: Podio, Gajič, Jakubov - Potočný, Oršula, Malinský, Koscelník, Nguyen. ČK: 64. Podio. Diváci: 3182.