Mladá Boleslav zvítězila nad Karvinou 2:0 a po 12 kolech a poprvé po návratu trenéra Karla Jarolíma naplno bodovala. Zlín vyhrál v Olomouci 1:0.

Slavia v Uherském Hradišti dvakrát prohrávala po gólech Lukáše Sadílka a Michala Kadlece. Za hosty pokaždé srovnal Nicolae Stanciu, poprvé z penalty, a obrat dokonal v 81. minutě střídající Ondřej Lingr.

Obhájce titulu v lize neprohrál už 33 utkání po sobě a k vyrovnání vlastního rekordu mu chybí tři zápasy. Slovácko utrpělo porážku po devíti kolech a na třetím místě má o bod více než čtvrtý Jablonec.

Boleslav rozhodla proti Karviné mezi 19. a 27. minutou. Nejprve se z penalty prosadil Tomáš Ladra a po něm přidal pojistku Jaromír Zmrhal. Středočeši v nejvyšší soutěži zvítězili poprvé od loňského listopadu a až v 11. ligovém utkání po návratu trenéra Jarolíma na jejich lavičku. Boleslav se díky tomu posunula o dva body před Brno na první nesestupovou pozici. Slezané nevyhráli tři kola po sobě a klesli na 12. místo.

Zlín rozhodl o výhře v Olomouci ve 23. minutě, kdy proměnil pokutový kop Roman Potočný. "Ševci" na Hané naplno bodovali poprvé od března 2008, podruhé za sebou zvítězili a poskočili na 11. místo tabulky. Sigma doma v lize neskórovala poprvé od loňského června a zůstala osmá.

Už v pátek Liberec porazil Pardubice 4:1. V sobotu Plzeň zvítězila v Brně 1:0 stejně jako Jablonec v Opavě a Bohemians 1905 remizovali s Českými Budějovicemi 1:1 stejně jako Ostrava s Teplicemi. Po zápase byl odvolán trenér Baníku Luboš Kozel.

Sparta kvůli vyššímu počtu nakažených koronavirem musela do karantény a s Příbramí nehrála. Vzhledem k trvajícím opatřením proti covidu-19 stále nemohou do hledišť fanoušci.

1. Slavia 21 17 4 0 61:14 55
2. Sparta 20 14 2 4 43:24 44
3. Slovácko 21 12 4 5 41:21 40
4. Jablonec 21 12 3 6 36:25 39
5. Liberec 21 10 6 5 32:19 36
6. Plzeň 21 10 4 7 38:26 34
7. Pardubice 21 9 4 8 21:28 31
8. Olomouc 21 7 9 5 29:24 30