Slávistický trenér Trpišovský nasadil stejnou sestavu jako do nedělního vítězného ligového utkání na Slovácku včetně obránce Coufala, který se dal do pořádku po zranění. Pražané v souboji s aktuálně až předposledním týmem francouzské ligy prakticky celý první poločas dominovali. Jako první sice ve 14. minutě zahrozil hlavičkou kousek vedle hostující Koundé, ale od té doby už počítali šance domácí.

V 18. minutě pálil těsně mimo Hušbauer, chvíli nato z akrobatické pozice mířil kousek nad Traoré. Na opačné straně předvedl několik nebezpečných průniků rychlonohý Kalu, ale domácí obrana vždy stihla zasáhnout.

Slavia Praha - Girondins Bordeaux 1:0 (20.9.2018, Evropská liga, 1.kolo, Praha - Eden)

Deset minut před pauzou už slávisté vedli. Hušbauer po pěkné kolmici potáhl míč středem až do vápna, nabil Zmrhalovi a jeho tvrdá rána s lehkou pomocí břevna zapadla do sítě. Bordeaux v pátém zápase s českým týmem inkasovalo vůbec první gól. Těsně před přestávkou hostující Pablo odvrátil míč kousek před čárou.

Po změně stran Pražané s přehledem drželi náskok a navíc mohli přidat druhý gól. Tecl však v 73. minutě hlavičkoval vedle, Součkovu hlavičku zblízka vyrazil brankář Costil a Hušbauer následně pálil těsně vedle branky. V 81. minutě hostujícího gólmana nepřekonal ve velké šanci ani Zmrhal.

Šestý tým uplynulé sezony francouzské ligy byl v Edenu v ofenzivě téměř neškodný a domácí už tři body uhlídali. Slavii tak vyšla odveta za vyřazení v semifinále Poháru UEFA v roce 1996, kdy s Bordeaux dvakrát prohrála 0:1. Červenobílí doma zvítězili v pohárech po třech zápasech. V dalším utkání skupiny se úřadující ligový vicemistr za dva týdny představí v Petrohradu, který dnes remizoval 1:1 v Kodani.

SK Slavia Praha - Girondins Bordeaux 1:0 (1:0)

Branka: 35. Zmrhal. Rozhodčí: Nijhuis - Van de Ven, Schaap - Manschot, Mulder (všichni Niz.). ŽK: Ngadeu - Sankharé, Palencia, Kalu. Diváci: 16.548.

Tabulka skupiny C:

1.            Slavia Praha         1             1             0             0            1:0          3

2.            FC Kodaň              1             0             1             0             1:1          1

3.            Zenit Petrohrad    1             0             1             0             1:1          1

4.            Bordeaux              1             0             0             1              0:1          0

Jablonečtí v prvním poločase dokázali držet s pátým celkem minulé sezony francouzské ligy krok, ale Koubka ani jednou neohrozili. Domácí Rennes byli o něco nebezpečnější, ale do vedení se dostali až díky výstavní střele Ismaila Sarra, který si narazil míč se spoluhráčem a zpoza vápna poslal tvrdou ránu pod břevno.

Do druhé půle udělal trenér Rada jednu změnu v sestavě a místo Doležala poslal do útoku Chramostu. A v 54. minutě se hosté dočkali vyrovnání. Po faulu na Holeše se k přímému kopu postavil Trávník a technickou střelou kolem zdi k bližší tyči zaskočil Koubka.

Domácí po vyrovnání zvýšili aktivitu a v 75. minutě nebezpečně vystřelil Benjamin André, ale jeho ránu brankář Hrubý vyrazil. Na hřiště se dostal také Hatem Ben Arfa, který nastoupil k prvnímu za Rennes a nakonec právě bývalý hráč Olympique Marseille nebo Paris St. Germain rozhodl o vítězství.

V 90. minutě totiž Tomáš Holeš při rohovém kopu zbytečně přidržel Theosona Siebatcheua a rozhodčí nařídil pokutový kop. K penaltě se postavil patnáctinásobný francouzský reprezentant Ben Arfa a bez problémů překonal Hrubého. Rennes si tak v patnáctém utkání připsalo vůbec první vítězství ve skupině.

Jablonec v dalším utkání za dva týdny přivítá doma Dynamo Kyjev, Rennes se představí v Astaně.

Hlasy po utkání:

Sambri Lamouchi (trenér Rennes): "Nastoupili jsme, jako bychom byli pod nějakou tíhou odpovědnosti, takže jsem rád, že jsme zahájili skupinu výhrou. Na začátku jsme měli problém s útokem Jablonce, který bude těžkým soupeřem pro Astanu a Dynamo Kyjev. Pomohla nám až krásná vedoucí branka. Snad se nám teď bude ve skupině dýchat lépe."

Petr Rada (trenér Jablonce): "Přesvědčili jsme se, jak je fotbal někdy krutý. Mrzí mě, že jsme ten zápas nedotáhli minimálně do remízy. Domácí šli do vedení zřejmě střelou tohoto kola Evropské ligy a navíc jsme inkasovali z penalty v devadesáté minutě. Víc šancí si domácí snad ani nevytvořili, na to, že to je tým z ligy mistrů světa. Celkově musím hráče za velmi dobrý výkon a devadesát odehraných minut pochválit. Kromě Hübschmana a Chramosty to byla pro všechny vlastně evropská premiéra. Věřím, že tento mančaft může hrát s kýmkoliv, pokud budeme hrát tak jako dnes."

Stade Rennes - FK Jablonec 2:1 (1:0)

Branky: 31. Sarr, 90.+1 Ben Arfa - 54. Trávník. Rozhodčí: Nilsen - Grönevik, Isaksen (všichni Nor.). ŽK: André - Jovovič, Považanec, Holeš.

Tabulka skupiny K:

1.            Rennes              1              1             0             0             2:1          3

2.            Astana               1              0             1             0             2:2          1

3.            Dynamo Kyjev    1             0             1             0             2:2          1

4.            Jablonec             1             0             0             1            1:2          0