Fotbalisté Baníku Ostrava potvrdili vydařený vstup do sezony výhrou 4:1 na hřišti Olomouce. Po pěti kolech první ligy tak mají na kontě 12 bodů a na čtvrtém místě mají stejně bodů jako třetí Slavia. Hattrickem se o triumf Baníku postaral Dame Diop, skóre otevíral Martin Fillo. Za Sigmu snižovala letní posila Pavel Dvořák. Olomouc tak prohrála čtyři z pěti ligových zápasů, z toho potřetí doma, a nenaladila se tak ideálně na čtvrteční duel Evropské ligy se Sevillou.

SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava 1:4 (0:2)

Branky: 79. Dvořák - 13., 60. a 77. Diop, 3. Fillo. Rozhodčí: Pechanec - Blažej, Vlček. ŽK: Plšek - Granečný. Diváci: 10.667.

Fotbalisté Sparty v 5. ligovém kole pouze remizovali 2:2 s nováčkem z Příbrami a promarnili šanci dostat se po dvou letech na první místo v tabulce. Hosty poslal do vedení Miroslav Slepička, ale ještě v prvním poločase srovnal z penalty Guélor Kanga. Těsně před přestávkou dostal červenou kartu hostující obránce Jaroslav Tregler a po pauze otočil skóre Alexandru Chipciu. Jenže za Příbram v 86. minutě po úniku vyrovnal Emmanuel Antwi a připravil tak domácím první ztrátu v soutěži.

AC Sparta Praha - 1. FK Příbram 2:2 (1:1)

Branky: 38. Kanga z pen., 69. Chipciu - 6. Slepička, 86. Antwi. Rozhodčí: Franěk - Moláček, Vlasjuk. ŽK: Květ, Skácel, Švenger (všichni Příbram). ČK: 42. Tregler (Příbram). Diváci: 11.987.

Sparta - Příbram 2:2 (5. kolo FORTUNA:LIGY, 19.8.2018)

Fotbalisté Plzně se vítězstvím 1:0 v Karviné posunuli do čela prvoligové tabulky. O čtvrtou nejtěsnější výhru úřadujících mistrů v řadě se postaral už v šesté minutě Michael Krmenčík, který vsítil svůj sedmý gól v posledních osmi ligových utkáních. Pak mu domácí brankář Berkovec ještě zmařil pokutový kop. Viktoria proti Karviné i popáté naplno zabodovala, zatímco Slezané jsou i po pěti kolech bez jediného získaného bodu uvězněni u dna tabulky.

MFK Karviná - FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)

Branka: 6. Krmenčík. Rozhodčí: Orel - Kubr, Myška. ŽK: Janečka, Budínský - Zeman. Diváci: 3942.

Fotbalisté Slavie prohráli v utkání 5. ligového kola s Jabloncem 0:2. Pražané si tak nespravili chuť po úterní porážce 0:2 v Kyjevě a vyřazení z Ligy mistrů a po čtyřech výhrách ztratili v novém ročníku nejvyšší soutěže první body. Hosty poslal ve 44. minutě do vedení Martin Doležal a pojistku přidal v 77. minutě Tomáš Holeš. Po hodině hry neproměnil penaltu domácí Milan Škoda. Jablonec bodoval v lize se Slavií pojedenácté za sebou a po pěti kolech má sedm bodů.

SK Slavia Praha - FK Jablonec 0:2 (0:1)

Branky: 44. Doležal, 77. Holeš. Rozhodčí: Berka - Flimmel, Dobrovolný. ŽK: Souček, Škoda, Sýkora, Pokorný (všichni Slavia). Diváci: 13.263.

Fotbalisté Mladé Boleslavi deklasovali v sobotním programu FORTUNA:LIGY nováčka z Opavy 6:1 a na svém stadionu tak vyhráli teprve podruhé z posledních 11 zápasů. Hattrickem se o to zasloužil ruský útočník Nikolaj Komličenko, který se tak s pěti trefami v sezoně dostal do čela tabulky střelců. Navíc se podílel i na jedné ze dvou tref Ladislava Takácse a nahrál na gól Tomášovi Ladrovi. Za Opavu na průběžných 1:2 snižoval Matěj Helebrand. Slezané tak mají na kontě po pěti kolech jediný bod, Boleslav po druhé výhře poskočila do středu tabulky.

FK Mladá Boleslav - SFC Opava 6:1 (3:1)

Branky: 3., 21. a 58. z pen. Komličenko, 44. a 53. Takács, 67. Ladra - 27. Helebrand. Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Vít. ŽK: Schaffartzik (Opava). Diváci: 3100.

Fotbalisté Zlína porazili Teplice 1:0, když ve třetím domácím zápase po sobě Ševci rozhodli o bodovém zisku až v závěru utkání. Jedinou branku vstřelil v 93. minutě po pouhých čtyřech minutách na trávníku Alexander Jakubov.

FC Fastav Zlín - FK Teplice 1:0 (0:0)

Branka: 90.+4 Jakubov. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek. ŽK: Poznar - Jeřábek. Diváci: 3402

Fotbalisté Liberce doma remizovali 1:1 s Bohemians 1905 a v první lize nezvítězili počtvrté za sebou. Zápas pátého kola na konci první půle gólově otevřel hostující Rudolf Reiter, v 52. minutě vyrovnal náhradník Elvis Mashike Sukisa. Oba týmy ve druhém poločase zahodily řadu šancí.

FC Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905 1:1 (0:1)

Branky: 52. Mashike Sukisa - 42. Reiter. Rozhodčí: Proske - Kotík, Antoníček. ŽK: Breite, Malinský, Karafiát - F. Hašek, Bederka. Diváci: 4991.

Fotbalisté Dukly v předehrávce pátého kola FORTUNA:LIGY doma podlehli 1:2 Slovácku a v nové sezoně zůstávají bez bodu poslední. Dva vlastní góly si dal obránce Martin Chlumecký, ten druhý v poslední minutě. Vyrovnání zařídil Slovák Ivan Schranz z penalty. Pražané v nejvyšší soutěži neporazili Slovácko podesáté za sebou.

FK Dukla Praha - 1. FC Slovácko 1:2 (1:1)

Branky: 15. Schranz z pen. - 13. a 90. oba vlastní Chlumecký. Rozhodčí: Jílek - Kříž, Caletka. ŽK: Bezpalec, Tetour, Djuranovič, Rada - Kadlec, Hofmann. Diváci: 1287.

Tabulka F:L ligy po 5. kole: