5. 4. 2021

Slavia remizovala v Brně a překonala rekord v neporazitelnosti

Fotbalisté Slavie v dlouhém oslabení remizovali v 25. kole první ligy v Brně bez branek. Pražané hráli od 18. minuty bez vyloučeného brankáře Matyáše Vágnera, přesto udrželi čisté konto a překonali vlastní rekordní sérii v počtu utkání nejvyšší soutěže bez porážky. Obhájci titulu v lize bodovali už v 37 zápasech po sobě.

Plzeň se po koronavirové karanténě a reprezentační přestávce úspěšně vrátila do ligy a porazila České Budějovice 2:1. Karviná při obnovené premiéře trenéra Jozefa Webera zvítězila ve Zlíně 2:1. Mladá Boleslav remizovala v záchranářském souboji s Příbramí bez branek.

Slavia jako jediná v ligové sezoně dál drží neporazitelnost a vede tabulku o 14 bodů před druhou Spartou, která má dvě utkání k dobru. V příštím kole čeká vršovický celek s letenským rivalem domácí derby, ještě předtím odehraje ve čtvrtek úvodní duel čtvrtfinále Evropské ligy na půdě Arsenalu.

Brněnský nováček jako první tým v sezoně dokázal červenobílé obrat o body v obou vzájemných zápasech, na podzim remizoval v Edenu 1:1. Zbrojovka ale už osm kol nevyhrála a na první sestupové příčce ztrácí čtyři body na patnáctou Mladou Boleslav.

Plzeň před dnešním zápasem naposledy v domácí soutěži nastoupila 6. března proti Olomouci (1:0), krátce poté musela do dvoutýdenní izolace kvůli vyššímu počtu osob s covidem-19 v týmu. Domácí Viktorii poslal do vedení ve 29. minutě Lukáš Kalvach, těsně před pauzou vyrovnal Pavel Novák a krátce po změně stran rozhodl Šimon Falta.

Západočeši v nejvyšší soutěži zvítězili počtvrté za sebou a v neúplné tabulce jsou dál šestí, mají ale k dobru dvě odložená utkání. Desáté Dynamo prodloužilo ligovou sérii bez výhry na sedm kol.

Trenér Weber, který Karvinou vedl už v letech 2014 až 2017, nahradil během reprezentační pauzy odvolaného Juraje Jarábka. Jeho tým vedl ve Zlíně zásluhou Christiána Herce, v nastavení prvního poločasu vyrovnal Václav Procházka. O třech bodech pro hosty rozhodl v 67. minutě Michal Papadopulos z penalty. Slezané zvítězili v nejvyšší soutěži po šesti zápasech a bodově se na svého soupeře dotáhli. Dvanáctí "Ševci" prohráli po čtyřech kolech, mají však zápas k dobru.

Duel mezi Mladou Boleslaví a Příbramí mohl rozhodnout domácí Tomáš Ladra, ale v 82. minutě neproměnil penaltu. Domácí nevyhráli v nejvyšší soutěži potřetí za sebou. Příbram je nadále poslední a na vítězství čeká už 14 kol.

1. Slavia 25 20 5 0 70:15 65
2. Sparta 23 16 3 4 54:26 51
3. Slovácko 23 14 4 5 45:23 46
4. Jablonec 24 14 4 6 40:27 46
5. Liberec 25 12 7 6 37:22 43
6. Plzeň 23 12 4 7 41:27 40
7. Pardubice 24 10 5 9 24:31 35
8. Ostrava 25 9 7 9 33:25 34