Slovan začal proti Slavii aktivně a hned v páté minutě měl velkou šanci Breite, jenž z voleje přestřelil. Poté postupoval do brejku Pulkrab, ale hostující obrana srazila střelu na roh. Pražané v druhé části první půle přidali. Ve 32. minutě jeden z bývalých libereckých hráčů ve slávistickém dresu Sýkora pálil po zemi křižnou střelou vedle a pět minut před pauzou v největší šanci trefil Hušbauer z podobné pozice tyč.

Po přestávce musel ze hry zraněný Hušbauer. Červenobílí vstoupili do druhé půle lépe a po Floově centru jen těsně nedosáhl na míč před prázdnou bránou Tecl. Proti Bořilovi pak dobře vystartoval gólman Hladký a když už Ngadeu po rohu dostal balon do domácí sítě, trefa neplatila kvůli ofsajdu, což potvrdil videorozhodčí. V 65. minutě mohli udeřit Severočeši - brankář Pražanů Kolář jen sledoval, jak Potočného střela těsně zpoza vápna minula tyč. V 77. minutě rozhodčí Příhoda udělil druhou žlutou kartu Pulkrabovi, ale hosté přesilovku nevyužili.

Liberec bodoval v pátém z posledních šesti vzájemných ligových duelů a částečně oplatil Slavii nedávnou porážku 0:2 z domácího poháru v Edenu.

"První poločas byli domácí všude o krok dříve, měli lepší pohyb. Dobře do zápasu vstoupili. Měli jednu šanci, kdy přestřelili v dobré pozici. Ke konci poločasu jsme se ale zlepšili a měli jsme asi největší šanci v zápase, kdy jsme trefili tyčku. Každému patřil poločas, my jsme byli v druhém jednoznačně lepší. Ale nikdo nedokázal vstřelit gól. Oba týmy jsou asi z výsledku zklamané, pro oba je to komplikace v cílech, které mají. Pro nás je to mínus dva body. Hraje se ještě o 15 bodů, to je možnost získat hodně jak směrem nahoru v tabulce, tak směrem dolů. Stát se toho může hodně. Musíme se současně dívat nahoru i dolů," řekl po utkání trenér Slavie Jindřich Trpišovský, který k sešívaným přišel právě z Liberce.

Slovan Liberec-Slavia Praha 0:0, 22.4.2018

Fotbalisté Karviné remizovali 1:1 s Teplicemi a od sestupového pásma je dělí čtyři body. Domácí poslal do vedení z penalty Lukáš Budínský, ale po přestávce rychle srovnal Patrik Žitný. Karviné poté k dalšímu gólu nepomohla ani dvacet minut dlouhá přesilovka po vyloučení Davida Vaněčka a sérii bez vítězství tak natáhla na sedm zápasů. Domácí si připsali šestou remízu z posledních sedmi zápasů a od předposlední Ostravy je dělí stejně jako Duklu a Mladou Boleslav čtyři body. Severočeskému celku patří v tabulce osmá příčka.

"Nekoncentrace na startu druhé půle nás stála výhru v tomto velice důležitém utkání, na které jsme se poctivě připravovali. To ovlivnilo průběh celé druhé půle, protože v kabině jsme si něco řekli k taktice, jenže to jsme vedli o gól a najednou to bylo 1:1. Do poločasu jsme nehráli moc dobře, bylo tam dost zkažených přihrávek, zlepšili jsme se po přestávce, ale nevyužili jsme přesilovku, i když tlak byl. Jsme zklamaní," konstatoval po utkání trenér Karviné Josef Mucha.

Nedělní výsledky 25. kola HET ligy:

FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha 0:0

Rozhodčí: Příhoda - Blažej, Horák. ŽK: Coufal, Folprecht, Pulkrab, Hladký - Tecl, Ngadeu, Sýkora, Danny, Hromada, Kúdela, Souček, Bořil. ČK: 77. Pulkrab. Diváci: 9290.

MFK Karviná - FK Teplice 1:1 (1:0)

Branky: 45.+1 Budínský z pen. - 46. Žitný. Rozhodčí: Franěk - Kříž, Kubr. ŽK: Dreksa - Vaněček, Kučera, Diviš. ČK: 70. Vaněček. Diváci: 3350.

Tabulka:

1.            Plzeň                                   25           17           5             3             45:18     56

2.            Slavia                                   25          14           7             4              42:16     49

3.            Olomouc                             25           12           9             4              31:18    45

4.            Sparta                                 25           11           10           4             37:21     43

5.            Liberec                                25           12           6             7             33:26     42

6.            Jablonec                             25           11           8             6            37:25     41

7.            Bohemians Praha 1905   25            9           8             8              27:23     35

8.            Teplice                                25           8             9             8             29:29     33

9.            Zlín                                      25           7             7             11           24:39     28

10.          Slovácko                            25           6             9             10           21:28     27

11.          Karviná                               25           6             8             11           28:33     26

12.          Mladá Boleslav                 25           7             5             13           27:39     26

13.          Dukla                                   25           7             5             13           26:45     26

14.          Jihlava                                25           7             4             14           27:44     25

15.          Ostrava                               25           5             7             13           30:40     22

16.          Brno                                    25           5             5             15           15:35     20