Pátý Liberec remizoval na hřišti jedenácté Karviné 1:1. Plzeň se výhrou 3:1 nad dvanáctými Bohemians 1905 posunula na šesté místo. Desáté České Budějovice doma překvapivě podlehly poslední Opavě 0:1.

Slavii na těžkém terénu v Teplicích poslal ve 43. minutě do vedení prvním soutěžním gólem v červenobílém dresu Oscar Dorley, po změně stran ale srovnal Jakub Mareš.

Slávisté navzdory nečekané ztrátě dál jako jediní v této ligové sezoně drží neporazitelnost, v nejvyšší soutěži bodovali už ve 32 zápasech po sobě. K vyrovnání vlastního rekordu jim chybí čtyři utkání. Pražané se nedokázali vítězně naladit na čtvrteční venkovní odvetu úvodního kola vyřazovací fáze Evropské ligy v Leicesteru. Tepličtí v lize nevyhráli pošesté za sebou a jsou čtrnáctí.

Liberec otevřel v Karviné skóre v 57. minutě zásluhou bosenského útočníka Imada Rondiče, ale už o tři minuty později vyrovnal Slovák Christián Herc. Zápas skončil stejným výsledkem jako na podzim v Liberci, kde svěřenci trenéra Pavla Hoftycha přišli o výhru až v poslední minutě. Slovan bodoval v lize ve čtvrtém utkání po sobě. Naopak Slezané nevyhráli šest z posledních sedmi kol.

Plzeň proti Bohemians poslal do vedení v závěru první půle Joel Kayamba, po změně stran zvýšili Pavel Bucha a Jean-David Beauguel z penalty. Porážku Pražanů těsně před koncem zmírnil Matěj Pulkrab. Jeho spoluhráč Josef Jindřišek neproměnil pokutový kop za stavu 1:0 pro domácí. Viktoria v nejvyšší soutěži zvítězila po dvou duelech, "Klokani" prohráli po čtyřech kolech.

Výhru Opavy v Českých Budějovicích zařídil v 88. minutě premiérovým gólem v nejvyšší soutěži obránce David Březina. Slezané zvítězili po 13 kolech a venku v lize dokonce poprvé od července 2019 a po 25 zápasech, kdy se jim to rovněž povedlo na hřišti Jihočechů. Bodově se dotáhli na předposlední Příbram. Dynamo prohrálo po šesti ligových duelech.

1. Slavia 20 16 4 0 58:12 52
2. Sparta 20 14 2 4 43:24 44
3. Slovácko 19 11 4 4 36:18 37
4. Jablonec 19 11 3 5 35:22 36
5. Liberec 20 9 6 5 28:18 33
6. Plzeň 20 9 4 7 37:26 31
7. Pardubice 20 9 4 7 20:24 31
8. Olomouc 20 7 9 4 29:23 30